starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 6 głosów | średnia głosów: 6

Kresy woj. wołyńskie Krzemieniec (Кременець) Zdjęcia niezidentyfikowane

1941 , Radziecki T26 na jeden z ulic w Krzemieńcu

Skomentuj zdjęcie
Romala70
+1 głosów:1
To jest rosyjski T-28C z wierzą podobną do T-34. Więc jeśli to jest 1939 rok to prawdopodobnie są wschodnie tereny. Okolice Lwowa ???
2017-07-10 22:15:16 (8 lat temu)
ritterswalder
+1 głosów:1
Czyli rok powinien być 1941.
2017-07-10 22:29:26 (8 lat temu)
Dariusz Łukasik
+1 głosów:1
do ritterswalder: Racja to może być zdobyczny ( porzucony) czołg po pierwszych, wielkich sukcesach "Barbarossa" , we wrześniu 1939 r. dwie sojusznicze armie w innym kontekście i wspólnie fotografowali się na terenach wschodniej Polski...
2017-07-10 22:33:01 (8 lat temu)
Chyba, że Niemcy weszli do miasteczka gdzie nasi złoili Ruskich ;)
2017-07-10 22:37:56 (8 lat temu)
To nie jest żaden T-28c tylko polski 7TP budowany na licencji brytyjskiego czołgu Vickers E. Datowanie 1939 prawidłowe jest a lokalizacja wschodnia wg. mnie błędna.
Rosyjski T26 był również na bazie tego czołgu budowany.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uszczeg.
2019-08-10 16:52:50 (6 lat temu)
do ylooC: 7TP miał wysoką zabudowę nad silnikiem i inne jarzmo działa - to wygląda na T 26c ?
2019-08-10 17:05:02 (6 lat temu)
do vigo: Faktycznie to może być T26 ale widziałem gdzieś Vickersa z taką wieżą jak na zdjęciu. I nie miał tej zabudowy, co nie zmienia faktu ze rok 1939 jest realny jak najbardziej.
Wiec może to być porzucony Vickers polski albo T26 radziecki.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uszczeg.
2019-08-10 17:26:43 (6 lat temu)
do ylooC: Moim zdaniem to Kobryń -
2021-07-23 22:54:59 (4 lata temu)
Czołg to na pewno radziecki T-26 Mod. 1939 (Sowieci nie stosowali oznaczeń typu A, D, C). Żołnierz z Luftwaffe.
2021-07-23 23:11:16 (4 lata temu)
do Grzegorz Małyszczuk: Zasadniczo jednak zastanawiam, się czy to 1939 - w Kobryniu walczył 88pp nasz - 17-18.09 .... dopiero potem przyszli sowieci. A to oznacza, że to 1941 musi być
2021-07-23 23:16:31 (4 lata temu)
do ylooC: Mnie też się tak wydaje.
2021-07-23 23:36:33 (4 lata temu)
do ylooC: W Kobryniu żadnych starć piłki-sowieckich nie było. Po zajęciu miasta Niemcy wycofali się. Rosjanie weszli 21 września. Tak więc rok 1941. Mam wątpliwości czy 88 pp należał do Grupy Kobryń. W walki najbardziej zaangażowany był 83 pp.
2021-07-24 00:01:12 (4 lata temu)
do Woj11: Miało być Polsko-sowieckich.
2021-07-24 00:01:56 (4 lata temu)
do Woj11: Masz zdecydowanie racje - 83pp ... nie wiem czemu wkleił mi się 88pp...
2021-07-24 00:31:32 (4 lata temu)
do Woj11: Zmieniam na 1941 - pozostałe zdjęcia z Kobrynia też na 1941
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2021-07-24 00:31:42 (4 lata temu)
ritterswalder
+1 głosów:1
Ja bym obstawiał Krzemieniec. Dla porównania:
2021-07-24 00:34:46 (4 lata temu)
do ritterswalder: oj..... datowanie zostaje 1941... ale z tym Krzemieńcem.. to chyba nasz rację - to co? Krzemieniec? Czy Kobryń? Gdzie przenieść?
2021-07-24 00:37:07 (4 lata temu)
Krzyś_
+1 głosów:1
do ylooC: Też bym stawiał na Krzemieniec, tu praktycznie bliźniaczy dom:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2021-07-24 09:04:32 (4 lata temu)
ylooC
+1 głosów:1
do Krzyś_: Przeniosłem do Krzemieńca
2021-07-24 18:55:38 (4 lata temu)
esski
Na stronie od 2009 październik
16 lat 8 miesięcy 7 dni
Dodane: 29 stycznia 2017, godz. 18:54:04
Rozmiar: 1169px x 752px
5 pobrań
2260 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia esski
Obiekty widoczne na zdjęciu
Zdjęcia niezidentyfikowane
więcej zdjęć (155)