starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 20 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Ładne światło się trafiło, ja byłem ok. południa i cały wiadukt był pod słońce.
2017-08-18 22:42:53 (8 lat temu)
fralat
+3 głosów:3
do mamik: Po południu. Z drugiej strony zasłonięty zielenią, trudno tam zrobić zdjęcia (mam tylko fragmenty).
2017-08-18 22:48:26 (8 lat temu)
pawulon
+1 głosów:1
do fralat: Ja też mam kilkadziesiąt fotek tego mostu, część właśnie "w kawałkach", ale i tak dodam ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2017-08-19 09:42:32 (8 lat temu)
do pawulon: Jest prawie wszystko. Dobre, dzisiaj jest więcej zieleni.
2017-08-19 11:45:31 (8 lat temu)
do fralat: Dodałem swoje + obiekt kładki pieszo-rowerowej znajdującej się poniżej mostu. Dodam jeszcze herby, mam chyba wszystkie ;)
2017-08-19 11:51:47 (8 lat temu)
mamik
+2 głosów:2
do pawulon: Herby już są ;-)
2017-08-19 12:39:42 (8 lat temu)
pawulon
+1 głosów:1
do mamik: Dałem pojedynczo w dużym rozmiarze.
2017-08-19 12:49:37 (8 lat temu)
fralat
+1 głosów:1
do pawulon: Uprzedziłeś mnie i jest ok.
2017-08-19 21:06:09 (8 lat temu)
fralat
Na stronie od 2015 listopad
10 lat 7 miesięcy 14 dni
Dodane: 17 sierpnia 2017, godz. 21:06:55
Autor zdjęcia: fralat
Rozmiar: 1874px x 1279px
Aparat: NIKON D5100
1 / 250sƒ / 8ISO 11018mm
2 pobrania
1562 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia fralat
Obiekty widoczne na zdjęciu
wiadukty i estakady
Most kolejowy nad Borują
więcej zdjęć (43)
Zbudowano: 1884
Zabytek: 352

Most kolejowy nad rzeką Borują z XIX wieku (ukończony w 1884 roku). Most ma sześć murowanych przęseł wykonanych z cegieł. Łuki opierają się na granitowych podporach. Na filarach znajdują się płaskorzeźby z piaskowca z herbami Rzeszy, Prus, Pomorza, Bytowa i niemieckich kolei. Most eksploatowany był zgodnie z przeznaczeniem przez okres około 30 lat. W końcu XIX i na początku XX wieku, kiedy Bytów zyskał rangę węzła kolejowego (połączenie z Kościerzyną i z Lęborkiem) i gdy budowano linię kolejową do Miastka w 1909 r. narodziła się potrzeba przebudowy infrastruktury kolejowej w Bytowie. Zbudowano nowy dworzec a tory poprowadzono sztucznym nasypem, około 150 m na południe od mostu.

br />
Film z 1923 r.
Kładka pieszo-rowerowa
więcej zdjęć (7)
ul. Stary Dworzec
więcej zdjęć (55)