starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 16 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
vetinari
+2 głosów:2
Piekne...
2017-08-18 09:20:59 (8 lat temu)
pawulon
+1 głosów:1
do vetinari: Od góry już nie tak piękne i żaden pociąg już po nim nie pojedzie.
2017-08-18 10:31:34 (8 lat temu)
vetinari
+2 głosów:2
do pawulon: :-(...no..kaźdym mamy swój czas..i mosty i wiadukty...
2017-08-18 11:00:03 (8 lat temu)
fralat
Na stronie od 2015 listopad
10 lat 7 miesięcy 14 dni
Dodane: 17 sierpnia 2017, godz. 21:14:23
Autor zdjęcia: fralat
Rozmiar: 1814px x 1235px
Aparat: NIKON D5100
1 / 250sƒ / 8ISO 12518mm
1 pobranie
637 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia fralat
Obiekty widoczne na zdjęciu
wiadukty i estakady
Most kolejowy nad Borują
więcej zdjęć (43)
Zbudowano: 1884
Zabytek: 352

Most kolejowy nad rzeką Borują z XIX wieku (ukończony w 1884 roku). Most ma sześć murowanych przęseł wykonanych z cegieł. Łuki opierają się na granitowych podporach. Na filarach znajdują się płaskorzeźby z piaskowca z herbami Rzeszy, Prus, Pomorza, Bytowa i niemieckich kolei. Most eksploatowany był zgodnie z przeznaczeniem przez okres około 30 lat. W końcu XIX i na początku XX wieku, kiedy Bytów zyskał rangę węzła kolejowego (połączenie z Kościerzyną i z Lęborkiem) i gdy budowano linię kolejową do Miastka w 1909 r. narodziła się potrzeba przebudowy infrastruktury kolejowej w Bytowie. Zbudowano nowy dworzec a tory poprowadzono sztucznym nasypem, około 150 m na południe od mostu.

br />
Film z 1923 r.
ul. Stary Dworzec
więcej zdjęć (55)