starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 13 głosy | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
piotr brzezina
+2 głosów:2
Paweł kaj tyś kisił te foty przez 5 lot ?
2017-08-19 12:13:10 (8 lat temu)
pawulon
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Na dysku mam tego kilka tysięcy sztuk, tylko czasu brak aby to wszystko obrobić i dodać na stronkę... ale powoli, powoli... ;-)
2017-08-19 12:23:15 (8 lat temu)
pawulon
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Na wspomnienie o łażeniu po tych krzakach to do dziś mnie wszystko swędzi ;-)
2017-08-19 12:27:39 (8 lat temu)
piotr brzezina
+1 głosów:1
do pawulon: Ponad rok temu jak wlazłem do jednostki NATO to do dziś mnie nadgarstki bolą.
2017-08-19 12:34:34 (8 lat temu)
vetinari
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Ja bylem 5 lat temu na kolonoskopii..
2017-08-19 23:16:11 (8 lat temu)
pawulon
+1 głosów:1
do vetinari: I co, dalej d... boli? ;-))
2017-08-19 23:23:35 (8 lat temu)
vetinari
+1 głosów:1
do pawulon: Nie, ale wlaśnie wczoraj dostalem nastepne zaprośenie w ramach prewenciji..tak sie mi tylko przypomnialo kiedy czytalem wasze wspomnienia na mile-niemile przeźycia...:-)
2017-08-19 23:27:54 (8 lat temu)
pawulon
+1 głosów:1
do vetinari: He, he ;-)
2017-08-19 23:30:23 (8 lat temu)
pawulon
Na stronie od 2008 grudzień
17 lat 6 miesięcy 22 dni
Dodane: 19 sierpnia 2017, godz. 11:41:37
Autor zdjęcia: pawulon
Rozmiar: 1176px x 1764px
Aparat: NIKON D3100
1 / 200sƒ / 7.1ISO 10018mm
1 pobranie
1347 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia pawulon
Obiekty widoczne na zdjęciu
wiadukty i estakady
Most kolejowy nad Borują
więcej zdjęć (43)
Zbudowano: 1884
Zabytek: 352

Most kolejowy nad rzeką Borują z XIX wieku (ukończony w 1884 roku). Most ma sześć murowanych przęseł wykonanych z cegieł. Łuki opierają się na granitowych podporach. Na filarach znajdują się płaskorzeźby z piaskowca z herbami Rzeszy, Prus, Pomorza, Bytowa i niemieckich kolei. Most eksploatowany był zgodnie z przeznaczeniem przez okres około 30 lat. W końcu XIX i na początku XX wieku, kiedy Bytów zyskał rangę węzła kolejowego (połączenie z Kościerzyną i z Lęborkiem) i gdy budowano linię kolejową do Miastka w 1909 r. narodziła się potrzeba przebudowy infrastruktury kolejowej w Bytowie. Zbudowano nowy dworzec a tory poprowadzono sztucznym nasypem, około 150 m na południe od mostu.

br />
Film z 1923 r.
ul. Stary Dworzec
więcej zdjęć (55)