starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 17 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Państwo nie istnieje od 1945 r. a taki trwały znak mamy do dziś...dziwne że tego przez caly okres prl - u nie usunieto...
2017-08-19 12:57:17 (8 lat temu)
Pomuchelskopp
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: W Gdańsku też parę takich zostało, bo co niektórzy propagandziści przekonywali, że to przecież polskie orły :-)
2017-08-19 21:17:53 (8 lat temu)
pawulon
Na stronie od 2008 grudzień
17 lat 6 miesięcy 22 dni
Dodane: 19 sierpnia 2017, godz. 12:47:14
Autor zdjęcia: pawulon
Rozmiar: 1800px x 1200px
Aparat: NIKON D3100
1 / 200sƒ / 5.6ISO 40092mm
1 pobranie
1401 odsłona
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia pawulon
Obiekty widoczne na zdjęciu
wiadukty i estakady
Most kolejowy nad Borują
więcej zdjęć (43)
Zbudowano: 1884
Zabytek: 352

Most kolejowy nad rzeką Borują z XIX wieku (ukończony w 1884 roku). Most ma sześć murowanych przęseł wykonanych z cegieł. Łuki opierają się na granitowych podporach. Na filarach znajdują się płaskorzeźby z piaskowca z herbami Rzeszy, Prus, Pomorza, Bytowa i niemieckich kolei. Most eksploatowany był zgodnie z przeznaczeniem przez okres około 30 lat. W końcu XIX i na początku XX wieku, kiedy Bytów zyskał rangę węzła kolejowego (połączenie z Kościerzyną i z Lęborkiem) i gdy budowano linię kolejową do Miastka w 1909 r. narodziła się potrzeba przebudowy infrastruktury kolejowej w Bytowie. Zbudowano nowy dworzec a tory poprowadzono sztucznym nasypem, około 150 m na południe od mostu.

br />
Film z 1923 r.
ul. Stary Dworzec
więcej zdjęć (55)