starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 18 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Dariusz Łukasik
+1 głosów:1
Jakie to muszą być miłe widoki dla obywateli Niemiec na wycieczkach.
2017-08-19 12:54:57 (8 lat temu)
piotr brzezina
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Ciekawe czy to są "miłe" widoki dla nich. Podejrzewam ze patrzą z zazdrością.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2017-08-19 12:58:42 (8 lat temu)
Dariusz Łukasik
+2 głosów:2
do piotr brzezina : No z 500 000 tys. km. q powierzchni w 1914 r.dzis jest 370 ... - ale ... wiadomo tamte granice cesarzowi Niemiec juz nie pasowaly....
2017-08-19 13:03:31 (8 lat temu)
fralat
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Chyba z żalem!
2017-08-19 20:47:20 (8 lat temu)
fralat
+2 głosów:2
do Dariusz Łukasik: Powiem tyle, że obywateli Niemiec i "Polskich Niemców" w Bytowie jest wielu i latem, i w okresach świątecznych. Do podziwiania mają też piękny zamek pokrzyżacki.
2017-08-19 20:50:13 (8 lat temu)
do fralat: Za cesarskimi Niemcami?To już chyba tylko najwięksi miłośnicy historii, bo większość współ. Niemców ma to gdzieś, szczeg. młodych...
2017-08-19 20:51:39 (8 lat temu)
Pomuchelskopp
+3 głosów:3
do Dariusz Łukasik: W przedwojennych polskich wydawnictwach o Gdańsku, z lubością fotografowano wszystkie widniejące na budynkach orły, pisząc, że to pamiątki polskości Gdańska. Także wtedy, gdy orzeł trzymał w jednej łapie berło, a w drugiej królewskie jabłko, co jako żywo nigdy nie zdarzało się "polskim" orłom, za to regularnie było typowe dla orła pruskiego
2017-08-19 21:16:30 (8 lat temu)
do fralat: A moźe z sentymentem...
2017-08-19 23:03:19 (8 lat temu)
pawulon
Na stronie od 2008 grudzień
17 lat 6 miesięcy 22 dni
Dodane: 19 sierpnia 2017, godz. 12:47:15
Autor zdjęcia: pawulon
Rozmiar: 1800px x 1200px
Aparat: NIKON D3100
1 / 200sƒ / 5.6ISO 40092mm
1 pobranie
3099 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia pawulon
Obiekty widoczne na zdjęciu
wiadukty i estakady
Most kolejowy nad Borują
więcej zdjęć (43)
Zbudowano: 1884
Zabytek: 352

Most kolejowy nad rzeką Borują z XIX wieku (ukończony w 1884 roku). Most ma sześć murowanych przęseł wykonanych z cegieł. Łuki opierają się na granitowych podporach. Na filarach znajdują się płaskorzeźby z piaskowca z herbami Rzeszy, Prus, Pomorza, Bytowa i niemieckich kolei. Most eksploatowany był zgodnie z przeznaczeniem przez okres około 30 lat. W końcu XIX i na początku XX wieku, kiedy Bytów zyskał rangę węzła kolejowego (połączenie z Kościerzyną i z Lęborkiem) i gdy budowano linię kolejową do Miastka w 1909 r. narodziła się potrzeba przebudowy infrastruktury kolejowej w Bytowie. Zbudowano nowy dworzec a tory poprowadzono sztucznym nasypem, około 150 m na południe od mostu.

br />
Film z 1923 r.
ul. Stary Dworzec
więcej zdjęć (55)