|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 3 głosy | średnia głosów: 5.27
13 września 2009 , Kłodzko - przystanek osobowy PKP Kłodzko Miasto. Ujęcie z miejsca, gdzie planowana była budowa dodatkowych peronów (widoczne pozostałości fundamentów na pierwszym planie). Inwestycja została zaniechana w związku z wybuchem II wojny światowej. Późniejsze plany (okres po II wojnie światowej) rozbudowy stacji również nigdy nie zostały zrealizowane. W 1974 roku zburzono budynek dworca i tymczasowa zabudowa w postaci 4 baraków, stała się trwałym (niestety) elementem wyposażenia stacji - teraz już tylko przystanku osobowego. A wszystko zapowiadało się tak pięknie. Już na początku XX wieku stacja odprawiała największą ilość pasażerów na całej Ziemi Kłodzkiej - w 1905 roku sprzedano 297 804 bilety. Od 1903 roku dysponowała automatem do sprzedaży biletów z funcją wydawania reszty! Innym nowatorskim rozwiązaniem technicznym było powiadamianie gości pobliskiego "Hotelu Stadtbahnhof"(dzisiejsza "Astoria") dzwonkiem elektrycznym na 5 minut przed przyjazdem pociągu.(phantasma1958;na podst. P. Dominas "Powstanie i rozwój kolei na Ziemi Kłodzkiej w latach 1854-1914" i inf. własnych) .Skomentuj zdjęcie |
2 pobrania 1475 odsłon 5.27 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia phantasma1958 © Obiekty widoczne na zdjęciu
Stacja kolejowa Kłodzko Miasto więcej zdjęć (73) Zbudowano: 189x Dawniej: Przystanek kolejowy Kłodzko Miasto, Glatz Stadt (-bahnhof), Kładzko Miasto (1946) Przystanek osobowy PKP Kłodzko Miasto - do dyspozycji posiada jeden peron i dwa tory . Tuż przed II wojną światową Niemcy rozpoczęli rozbudowę dworca. Wybudowano wówczas dwa dodatkowe perony (razem są trzy) przykryte drewnianymi wiatami (nie zachowanymi do naszych czasów) oraz dwa przejścia podziemne: szersze dla pasażerów (używane do dziś) oraz węższe dla obsługi technicznej dworca (obecnie zamurowane). pl. Jedności więcej zdjęć (189) Dawniej: Platz der SA, Sellgittplatz |