|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 20 głosów | średnia głosów: 6
Lata 1933-1934 , Dawny rynek w Środzie Śląskiej w tle okazały kościół św. Andrzeja Apostoła. Widoczny wagon motorowy na odcinku prywatnej linii kolejowej łączącej stacje Środa Śląska z miastem. Bocznica powstała na przełomie lat 1925/26, liczyła 4,150 km. Połączenie obsługiwały czteroosiowe, benzolowe wagony wyprodukowane przez "Deutsche-Werke-Kiel" w Kilonii. Dodatkowo posiadano jeszcze jeden wagon osobowy, bagażowy oraz dwa towarowe. Owa prywatna linia była skomunikowana z linią państwową, na początku istnienia połączenia dawało nam nawet do 16 par połączeń na dobę....Niestety z początkowej frekwencji około 420 osób na dobę w 1935 roku spadła do ok. 290 osób. Już 4 listopada 1936 wprowadzono komunikację autobusową. Natomiast w 1939 roku torowisko rozebrano.. Skan ze zbiorów Adama Pacześniaka. Przy tworzeniu opisu korzystałem z prac Rafała Wiernickiego, tutaj kolejna część historii Rozmiar celowo zawyżony ze względu na szczegóły.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 16 lipca 2010, godz. 22:10:13 Rozmiar: 1350px x 864px
38 pobrań 9212 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia ragnar Obiekty widoczne na zdjęciu
Przystanek kolejowy Środa Śląska Rynek więcej zdjęć (4) Zbudowano: 1926 Zlikwidowano: 1939 Dawniej: Neumarkt Ring pl. Wolności więcej zdjęć (464) Dawniej: Oberring, Rynek |