|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 3 głosy | średnia głosów: 6
Lata 1935-1938 , Kąpielisko w Łazach.Skomentuj zdjęcie
|
1 pobranie 1302 odsłony 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia DawnyCieszyn Obiekty widoczne na zdjęciu Kąpielisko więcej zdjęć (4) Kąpielisko bylo wybudowane przy stawu rybnym "Panśczok" (Panský stav) ktury sluźyl mim.inn. i jako zapas wody do gaszenia poźaru w poblizkej kopalni. Od 1928r. podczas sezonu zimowego sluźyl staw do trenigów i meczów hokejowych nowopowstalego klubu hokejowego KČT Lazy. Wiekszość graczy byla wlaśnie pracownikami pobliskiej kopalni. Trenigy i mecze byly uzaleźnione od pogody, ale boisko bylo juź wtedy wyposazione w mantinele i śtucznym naświetleniem. Liga hokejowa byla przerwana podczas II.w.św., ale na jesień 1945r. obnowiono trenigy i mecze hokejowe. Hokej i klub hokejowy (pod nazwami Sokol Lazy później Baník Zápotocký) byl grany w Lazach aź do polowy lat 60tych. Dzielnica Łazy (Lazy) więcej zdjęć (26) |