starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 2 głosy | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
ROH oznacza Revolucijne zwiazky Zawodowe,I chodzi o rekreacijny ośrodek kopalni LAZY, ktura tu jest widoczna, niejestem pewien czy nadal ośrodek istnieje, poczekajmy na czesila, jednacze to sa "jego" tereny
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek :-)
2018-03-23 08:39:33 (8 lat temu)
do vetinari: Rewolucyjne Związki Zawodowe? No ciekawe. A mógłbyś rozwinąć ten skrót ROH, ale w czeskim języku. Myśmy kiedyś szukali takiej informacji i nie mogliśmy tego znaleźć. Chodzi o to, że Ustroń kiedyś współpracował na niwie muzycznej z Domem Kultury ROH Huty Trzyniec.
2018-03-23 21:53:37 (8 lat temu)
czesil
 
2018-03-24 00:01:39 (8 lat temu)
czesil
 
do vetinari: Ja też nie wiem, ale się dowiem :-) Zapytam samych Ligotczan.
2018-03-24 00:09:04 (8 lat temu)
do czesil: Aaaa, no widzisz. To chodzi o Rewolucyjny ruch związkowy. Mam 2 książki o Trzyńcu z l. 70. XX w., pisane po czesku, w żadnej tego nie znalazłam. Tylko ROH, ROH i ROH.
2018-03-24 00:44:53 (8 lat temu)
do vstrone: Dla nasze generacii to bylo jakoś...normalne. od žlobka nam ciagle przypominano o dobroziejstwu towarzyśów z wschodu, o Leniu, o socializmu..budowaniu, wrogóm na zachodzie...wiec ROH byl naturalnym zkrótem. Bylem tak propagandowo zpracowany, źe jak byl Karol Wojtyla wybrany na papieźa..to bylem ścieśliwi, bo papieźem zostal wybrany komunista...Jakoś odbieralem źe kaźdy obywatel wschodniego bloku jest juź od urodzenia komunista ☺
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2018-03-24 11:53:03 (8 lat temu)
vstrone
+1 głosów:1
do vetinari: Dzięki za głos w dyskusji. Mnie jednak tutaj o coś całkiem innego chodziło, tzn. o pewne dopracowanie redakcji tekstów i podpisów, a w tym wypadku o rozwinięcie i wyjaśnienie skrótu. Tylko tyle :-)
2018-03-24 13:20:56 (8 lat temu)
do vstrone: Zawsie jestem do uslug co do wyjaśnienia zrótów i ich przetlumaczenia, na zkróty ja jestem spec...
2018-03-24 18:38:11 (8 lat temu)
do vetinari: :-)) Dzięki!
2018-03-24 19:20:51 (8 lat temu)
do vetinari: A to jest ośrodek rekreacyjny czy rekolekcyjny? A może to i tamto.
2018-03-24 20:05:15 (8 lat temu)
do vstrone: Rekreacyjny...☺☺☺
2018-03-24 20:10:15 (8 lat temu)
do vetinari: No mogli tam też przy okazji odbywać rekolekcje :-) To nic nie szkodzi.
2018-03-24 20:15:13 (8 lat temu)
do vstrone: Napewno, zwlaścza górnicy sobie lubia rekolektizowat w takych ośrodkach...nad piwem i wódeczka..nawed do samego rana..sam nieraz spedzalem czas przy takym wspólnym rekolektiwizowaniem...nie ma jak to podczas wolnego czasu spokojnie sobie porozmiawiacz o powaźnych problemach. Nawed nie raz nam sie prawie udalo rozwiazacz problem naprz. z situacia na blizkym wschodzie albo obalenie rzadu w Korei Pólnocnej...
2018-03-24 20:23:27 (8 lat temu)
do vetinari: Owszem, owszem. To są bardzo pożyteczne i rozwijające duchowo zajęcia :-)
2018-03-24 20:34:50 (8 lat temu)
do vstrone: :-)..................
2018-03-24 20:48:43 (8 lat temu)
vstrone
Na stronie od 2013 grudzień
12 lat 5 miesięcy 28 dni
Dodane: 23 marca 2018, godz. 0:33:26
Rozmiar: 1600px x 1136px
0 pobrań
1119 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia vstrone
Obiekty widoczne na zdjęciu