|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 13 głosy | średnia głosów: 6
Lata 1955-1965 , Widok z szybu kopalni Pokrok na zabudowe i okolice Pietwałdu.Skomentuj zdjęcie |
Dodane: 9 kwietnia 2018, godz. 16:38:20 Źródło: http://www.zdarbuh.cz (więcej zdjęć) Rozmiar: 1300px x 649px
1 pobranie 1735 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia vetinari Obiekty widoczne na zdjęciu
Kopalnia Węgla Kamiennego "Pokrok" więcej zdjęć (9) Zbudowano: 1912 Zlikwidowano: 1998 Dawniej: Habsburg, Habsburgschacht, Julius Fučík Kopalnia "Pokrok", która pierwotnie nazywała się "Habsburgschacht" została wybudowana w 1912 roku. Składała się z szybu głównego o głębokości 606 m oraz szybu wentylacyjnego o głębokości 413 m, które powstały w tym samym roku. Eksploatacja złóż węgla kamiennego rozpoczęto w 1913 roku. Kopalnia posiadała trzy chodniki na głębokościach: 344 m, 406 m oraz 575 m. W 1950 r. w kopalni "Pokrok" uruchomiono pierwszy kombajn wydobywczy o nazwie "Donbas". W 1951 roku nazwa kopalni została zmieniona na "Julius Fučík" dla uczczenia czechosłowackiego dziennikarza, działacza Komunistycznej Partii Czechosłowacji, zamordowanego przez nazistów ík . Kopalnia została zamknięta w 1998 r. Obecnie na terenie byłej kopalni pozostał tylko szyb zjazdowy, który stanowi zabytek techniki górniczej. Panoramy Pietwaldu więcej zdjęć (6) |