starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 6 głosów | średnia głosów: 5.83

Kresy woj. śląskie powiat cieszyński Cieszyn Przejście podziemne nr 3 Rozbudowa przejścia podziemnego nr 3

12 maja 2018 , Przejście podziemne - widok z ul. Karwińskiej.

Skomentuj zdjęcie
Powstal maly problem. Na zdjieciu jest widok na przejscie podziemne podczas modernizacii linii kolejowej Český Těšín-Dětmarovice. Cześcz tej modernizacii ale sie odbywa na Zaolziu. Mojim zdaniem fachowci od koleji powinni powolutku na Zaolziu powinni powolutku pozakladacz obiekty linii kolejowych-Cieszyn-Frydek Jablónków-bogumin i Trziniec-Ostrawa Kunczice. Dziekuje, zwlaścza Augiszaowi na kturego licze.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Zmiana komentarza
2018-05-12 20:37:29 (8 lat temu)
augiasz
 
+2 głosów:2
do vetinari: Zrobi się :)
2018-05-12 21:27:01 (8 lat temu)
do augiasz: Super, bo juź nie raz nad tym uwaźalem, ale...nie ma jak to robi fachowiec. Mam juź pare zdjiec z tej modernizacii, naprz dziśaj z dworca kolejowego w Karwinej, niemluwiac o archiwnych zdjieciach. No, niebede Ci prześkadzal, masz teraz sporo roboty przed soba :-)
2018-05-12 21:30:54 (8 lat temu)
Milan CZtesin
Na stronie od 2016 luty
10 lat 4 miesiące 22 dni
Dodane: 12 maja 2018, godz. 19:49:54
Autor zdjęcia: Milan CZtesin
Autor: MilanCZtesin ... więcej (135)
Rozmiar: 1900px x 1425px
Aparat: SM-J510FN
1 / 342sƒ / 1.9ISO 644mm
1 pobranie
825 odsłon
5.83 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Milan CZtesin
Obiekty widoczne na zdjęciu
Zbudowano: 2018
Przejście podziemne nr 3
więcej zdjęć (2)
Zbudowano: Po 1970
Dawniej: Eisenrampe - Rampa kolejowa
Nieduże przejście podziemne pod torami kolejowymi, konstrukcji żelbetowej, łączące ul. Karwińską z ul. W Olszynach. Służy wyłącznie dla pieszych. Zbudowane zostało w latach 70 na skutek jednej z powodzi, która uszkodziła wcześniej znajdujący się w tym miejscu niestrzeżony przejazd przez tory nazywany Eisenrampe (Eisenbahnrampe) - Rampa kolejowa. W 1930 r. skarżono się na bezzasadnie opuszczony szlaban kolejowy. W maju i czerwcu 1931 r. skarżono się na źle działający szlaban, również w miejscu przejazdu kolejowego niedaleko ul. Na Błoniach i obok restauracji Brannego. Skargę wysłano do dyrekcji kolei państwowej w Ołomuńcu. Z tego powodu domagano się wybudowania przejścia pod torami. Pomimo takiego rozwiązania, jednak rada miasta nalegała, aby bariera - szlaban była obsługiwana przez stróża - eisenbahnwachter, jak było kiedyś. Przejazd ten jest widoczny na mapie Cieszyna z 1909 r. Czy znajdował się tam już wcześniej? Najprawdopodobniej tak.