|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 6 głosów | średnia głosów: 5.83
12 maja 2018 , Przejście podziemne - widok z ul. Karwińskiej.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 12 maja 2018, godz. 19:49:54 Autor zdjęcia: Milan CZtesin Autor: MilanCZtesin ... więcej (135) Rozmiar: 1900px x 1425px Aparat: SM-J510FN 1 / 342sƒ / 1.9ISO 644mm
1 pobranie 825 odsłon 5.83 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Milan CZtesin Obiekty widoczne na zdjęciu Rozbudowa przejścia podziemnego nr 3 więcej zdjęć (2) Zbudowano: 2018 Przejście podziemne nr 3 więcej zdjęć (2) Zbudowano: Po 1970 Dawniej: Eisenrampe - Rampa kolejowa Nieduże przejście podziemne pod torami kolejowymi, konstrukcji żelbetowej, łączące ul. Karwińską z ul. W Olszynach. Służy wyłącznie dla pieszych. Zbudowane zostało w latach 70 na skutek jednej z powodzi, która uszkodziła wcześniej znajdujący się w tym miejscu niestrzeżony przejazd przez tory nazywany Eisenrampe (Eisenbahnrampe) - Rampa kolejowa. W 1930 r. skarżono się na bezzasadnie opuszczony szlaban kolejowy. W maju i czerwcu 1931 r. skarżono się na źle działający szlaban, również w miejscu przejazdu kolejowego niedaleko ul. Na Błoniach i obok restauracji Brannego. Skargę wysłano do dyrekcji kolei państwowej w Ołomuńcu. Z tego powodu domagano się wybudowania przejścia pod torami. Pomimo takiego rozwiązania, jednak rada miasta nalegała, aby bariera - szlaban była obsługiwana przez stróża - eisenbahnwachter, jak było kiedyś. Przejazd ten jest widoczny na mapie Cieszyna z 1909 r. Czy znajdował się tam już wcześniej? Najprawdopodobniej tak. |