starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 13 głosy | średnia głosów: 6

Kresy woj. śląskie powiat raciborski Racibórz Centrum ul. Ludwika

1939 , Ulica Ludwika widziana od strony Wojska Polskiego w stronę Ogrodowej.

Skomentuj zdjęcie
Teraz się na to zdjęcie zabrałam, ale nic nie mogę namierzyć :)
2019-11-22 12:34:24 (6 lat temu)
do da signa: Było w duecie z tym:
I maszerują te same osoby, więc pewnie gdzieś niedaleko.
2019-11-22 12:38:31 (6 lat temu)
do fantom: Dzięki, powinno pomóc, choć jak Petrus nie znalazł...
2019-11-22 13:24:21 (6 lat temu)
Tak, pamiętam jak się pojawiły te dwa zdjęcia - jedno proste, a do tego się zabierałem już kilka razy i jakoś nie oświeciło mnie jeszcze. A ekipa ta sama w tym samym układzie idzie, więc pewnie okolice centrum. Ten szyld gdzieś już widziałem...
2019-11-22 15:26:06 (6 lat temu)
da signa
+1 głosów:1
do Petrus: Chłopcy miewali tutaj apele. Możliwe ,że przed naszym marszem tez się tutaj spotkali. Myślę,że trzeba szukać na trasie miedzy Wileńską 8 a okolicą skrzyżowania Browarnej z Solną gdzie mamy drugie zdjęcie.
2019-11-22 23:19:09 (6 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2019-11-22 23:42:23 (6 lat temu)
da signa
+1 głosów:1
Moja teoria jest taka, że pochód wyszedł z terenu szkoły , idzie ulicą Ludwika, (która kiedyś nie dochodziła do Ogrodowej, tylko skręcała na teren szkoły własnie) w stronę ulicy Wojska Polskiego. Z tyłu widać zabudowę ulicy Ogrodowej od zaplecza.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2019-11-23 00:05:45 (6 lat temu)
fantom
+1 głosów:1
do da signa: Z lewej strony kadru na ostatnim planie, widać kawałek skrajnego budynku z charakterystycznymi oknami w dachu w układzie: dwa -przerwa -jedno.
Widoczna tutaj pierwsza wysoka kamienica przy Ogrodowej miała podobny układ tych elementów na dachu:
Mogłoby to lekko potwierdzać tą teorię.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter.
2019-11-23 10:40:28 (6 lat temu)
do fantom: Właśnie ta kamienica była punktem wyjściowym moich poszukiwań. Niestety niema żadnych zdjęć porównawczych ulicy Ludwika, a obecnie są tam tylko nowe budynki i zmienił się jej przebieg.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2019-11-23 10:46:21 (6 lat temu)
do da signa: To zdjęcie może pomóc:
2019-11-23 11:43:39 (6 lat temu)
2019-11-23 12:04:22 (6 lat temu)
do Krzyś_: Na zdjęciu z drugiego linku widać ścianę szczytową widoczna przed kamienicą o której wspomniałem wcześniej.
Zbliżamy się do celu małymi krokami.
2019-11-23 12:11:50 (6 lat temu)
da signa
+1 głosów:1
do fantom: Na prawo od ściany szczytowej jest grupa drzew, widać je po prawej stronie pochodu .
2019-11-23 12:22:16 (6 lat temu)
do da signa: Tak, coraz więcej elementów zdaje się pasować. Kształt tego dużego drzewa jest bardzo podobny.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2019-11-23 12:23:36 (6 lat temu)
da signa
+1 głosów:1
do fantom: Zarys kominów na dachu budynku , którego ścinę szczytową widać jest taki sam.
2019-11-23 12:29:23 (6 lat temu)
fantom
+1 głosów:1
do da signa: Według mnie to jest właśnie to wskazane przez Ciebie miejsce.
I widok dzisiejszy:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2019-11-23 12:31:10 (6 lat temu)
da signa
+1 głosów:1
do fantom: Dla potwierdzenia jeszcze małe drzewko po lewej stronie ściany szczytowej. Myślę,ze możesz przypisać do ul. Ludwika.
2019-11-23 12:37:04 (6 lat temu)
fantom
+2 głosów:2
do da signa: Przypisuję i podkreślę że tą niełatwą zagadkę rozwiązała DanaLulu :)
2019-11-23 12:39:01 (6 lat temu)
da signa
+1 głosów:1
do fantom: Dzięki :)
2019-11-23 12:40:29 (6 lat temu)
Petrus
+1 głosów:1
Gratulacje. Nie było to łatwe do odgadnięcia. Czyli widoczne w tle na wprost zabudowania to raciborski teatr wraz z otoczeniem. W linku dalej podanym na zdjęciu nr 2 widoczna ta kamienica na wprost wraz z wejściem do teatru. Widoczna pod drzewem wysoka nadbudówka to w takim razie maszynownia sceny teatru (tez widoczna na linkowanych zdjęciach). Oto on:

A na 5 zdjęciu widać tam tą nadbudówkę od ul. Ogrodowej. Obecnie jedyna pozostałość po teatrze:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: add.
2019-11-23 13:03:56 (6 lat temu)
do Petrus: Dzięki za gratulacje i za te informacje. Zdjęcia bardzo ciekawe . Myślę,ze można nanieść znacznik teatru na naszej fotce :)
2019-11-23 13:17:37 (6 lat temu)
Krzyś_
+1 głosów:1
do da signa: Wiele ciekawych zdjęć Raciborza:
2019-11-23 13:25:26 (6 lat temu)
do Krzyś_: Własnie niedawno odkryłam, dzięki :)
2019-11-23 13:50:26 (6 lat temu)
do Petrus: A ten budynek z okrągłymi okienkami tez należał do teatru?
2019-11-23 14:00:43 (6 lat temu)
Petrus
+1 głosów:1
do da signa: Tak. Cały ten stojący dziś zespół budynków był częścią teatru. Ta hala miała być magazynem dla kulis teatru. Przed nim, w miejscu obecnej jezdni (mniej więcej) była sala główna ze sceną.
2019-11-23 14:51:24 (6 lat temu)
fantom
Na stronie od 2012 maj
14 lat 1 miesiąc 4 dni
Dodane: 18 maja 2018, godz. 14:23:20
Źródło: Flickr
Rozmiar: 1381px x 1800px
Aparat: PerfectionV700  
25 pobrań
1852 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia fantom
Obiekty widoczne na zdjęciu
ul. Ludwika
więcej zdjęć (14)
Dawniej: Ludwig-Jahn Strasse