starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 13 głosy | średnia głosów: 6

Kresy woj. mazowieckie Warszawa Wola - Młynów ul. Zawiszy Przejście pod torami - Prymasa Tysiąclecia / Zawiszy

2 stycznia 2018 , Przebudowa przejścia pod torami linii obwodowej łączące osiedla przy ul. Zawiszy i Radziwie z aleją Prymasa Tysiąclecia.

Skomentuj zdjęcie
† ML
+1 głosów:1
Szkoda, że nie pozostawiono tego przejścia w stanie przedwojennym. Podobnie jak ono wyglądały przejazdy na Wolskiej, Górczewskiej i Obozowej. O ile wymienione musiały zostać przebudowane ze względu na ruch kołowy, to to mogło pozostać i odpowiednią tabliczkach informować, że podobnie wyglądały inne przejazdy pod linią obwodową. (Zakładam, że przejazd na Obozowej został również przebudowany - dawno tam nie byłem.)
2018-07-31 23:41:05 (7 lat temu)
do † ML: Na Górczewskiej i Obozowej środkowy filar wiaduktu został zachowany.
2018-08-01 11:29:43 (7 lat temu)
Balbina
+1 głosów:1
To przejście nigdy nie było podziemne. To jest przejście poprowadzone w nasypie pod torami.
2018-08-01 14:34:54 (7 lat temu)
do Balbina: Dokładnie, poza tym pierwotnie był to po prostu wiadukt nad ulicą
2018-08-01 14:48:27 (7 lat temu)
maj
do roox: To jak mam nazwać ten obiekt "Przejście pod torami"
2018-08-01 20:06:07 (7 lat temu)
do maj: Takie określenie z pewnością lepiej odda stan faktyczny.
2018-08-01 21:04:49 (7 lat temu)
maj
2018-08-01 21:20:04 (7 lat temu)
† ML
+1 głosów:1
do maj: Świetnie. Widać, że przewidywano, że ulica Zawiszy będzie dwujezdniowa. Byłem przekonany, że było tylko jedno przejście. O drugiej części nie pamiętałem. Nb w latach 70-tych mało nie utopiłem mojego syna ciągnąc go w sankach pod tym wiaduktem po spacerze na Moczydle. Była tam słabo zamarznięta kałuża. Lód się zarwał. Sanki zanurzyły się po siedzisko mocząc Łukasza. Na szczęście na Żytnią nie było daleko. :)
2018-08-01 22:30:55 (7 lat temu)
Dodałam do obiektu zdjęcia wiaduktu sprzed ponad 9 lat. Na początku remontu linii obwodowej pojawiły się informacje, że zabytkowe elementy z rozebranego wiaduktu posłużą do zbudowania kładki nad ul. Prądzyńskiego. Nie wiem czy to zostało zrealizowane.
2018-08-02 21:55:58 (7 lat temu)
maj
Na stronie od 2012 luty
14 lat 4 miesiące 23 dni
Dodane: 31 lipca 2018, godz. 18:47:17
Autor zdjęcia: maj
Rozmiar: 1705px x 1136px
Licencja: CC-BY-NC-ND 4.0
Aparat: NIKON D3100
1 / 60sƒ / 3.5ISO 10018mm
0 pobrań
1100 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia maj
Obiekty widoczne na zdjęciu
wiadukty i estakady
Zbudowano: ok. 1908
ul. Zawiszy
więcej zdjęć (70)