Forum Skyscrapercity, zdjęcie 1300px:
Duże zdjęcie - link bezpośredni:
Blog: Miniatura podlinkowana do dużego zdjęcia na fotopolsce:
Duże zdjęcie: link do zdjęcia:
Miniatura: link do miniatury:
Kościόł Franciszkanόw zbudowany w 1606 roku na koszty książąt Wiśniewieckich. Po likwidacji przez władze carskie klasztoru Franciszkanόw, kościόł został przekazany w 1832 roku Cerkwi prawosławnej. Kościόł zbudowany w stylu gotycko-renesansowym. Jest jednonawowym z kwadratową w planie kaplicą kopułową na fasadzie południowej. W połowie ХVІІІ wieku kościόł otrzymał barokowy wystrόj, a także był rozszerzony nawami bocznymi i kruchtą. Wieża nadbramna przebudowana w stylu barokowym (architekt P.Giżycki). Dzisiaj świątynia trzynawowa z prostokątną w planie kruchtą i kaplicą kopułową. Były franciszkański kościόł służy prawosławnym jako sobόr św. Mikołaja.