|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 5 głosów | średnia głosów: 5.83
lipiec 2010 , Bóbrka – Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza – wiertnica polsko – kanadyjska. Najbardziej rozpowszechnione urządzenie w polskim górnictwie naftowym. Można było nim wiercić do głębokości 1500 m. Sprowadzona z Kanady przez Henry Mac Garvey`a i adaptowana przez polskich specjalistów do wiercenia w trudnych warunkach karpackich. Zmodernizowano nie tylko konstrukcje ale również system wiercenia. Dzięki takim urządzeniom, w 1909 r., Polska osiągnęła poziom wydobycia ropy ponad 2 miliony ton i znalazła się na 3 miejscu w świecie. Replika wiertnicy zbudowana została w okresie 1973 – 1976 na podstawie dokumentów i zachowanych wzorców (fragment opisu z tabliczki informacyjnej na obiekcie).Skomentuj zdjęcie
|
3 pobrania 2395 odsłon 5.83 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Thor Obiekty widoczne na zdjęciu Wiertnica polsko-kanadyjska więcej zdjęć (5) Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza więcej zdjęć (108) Zbudowano: 1961 |