Forum Skyscrapercity, zdjęcie 1300px:
Duże zdjęcie - link bezpośredni:
Blog: Miniatura podlinkowana do dużego zdjęcia na fotopolsce:
Duże zdjęcie: link do zdjęcia:
Miniatura: link do miniatury:
Dawniej: Dwór Miejski / Stadlische Feuerwehr (ok. 1900 do 1945)
Dwór Miejski zbudowano w latach 1616-19 według projektu Jana Strakowskiego. Zespół budynków stajni oraz wozowni zespolono z istniejącymi trzema basztami z XIV w. zaś o dawnym pochodzeniu tej budowli, świadczy widoczna przy Baszcie Narożnej rzeźba konia.
Z początkiem XX wieku umiejscowiono tutaj straż pożarną. W marcu 1945 roku zespół Dworu Miejskiego został silnie zniszczony. W 1959 roku rozpoczęto odbudowę a obiekt przekazano na potrzeby Związku Harcerstwa Polskiego, który służy tej organizacji po dziś dzień.