starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 2 głosy | średnia głosów: 6

Kresy woj. śląskie Tychy ul. Wilcza Kościół Matki Bożej Królowej Aniołów

26 stycznia 2019 , Garaż, wyłącznie dla motocykli Harley-Davidson. Proboszcz parafii to zapalony motocyklista.

Skomentuj zdjęcie
Proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Apostołów w Wilkowyjach, ks. Michał Macherzyński jest zapalonym motocyklistą. W związku z tym co roku, w kościele odbywa się specjalna msza św. dla motocyklistów na rozpoczęcie nowego sezonu motocyklowego. Do kościoła w Wilkowyjach motocykliści przyjeżdzają wszyscy razem, jadąc kawalkadą motocykli z kościoła św. Ojca Pio w Mąkołowcu, której proboszcz ks. Dariusz Gadomski, jest również harleyowcem. Co roku w zlocie biorą udział setki motocyklistów, nie tylko ze Śląska.
Stąd na tyłach kościoła, garaż, z drzwiami przez które nie dałby rady wjechać chyba żaden samochód. Za to motór bez problemów się zmieści.
2019-01-26 20:44:44 (7 lat temu)
do Andrzej G: Jakiś ciapek by wjechał.
2019-01-26 20:47:57 (7 lat temu)
do Mikrob: Ciapek, ale nie szerszy zdaje się niż 160 cm.
2019-01-26 20:57:16 (7 lat temu)
Andrzej G
Na stronie od 2011 listopad
14 lat 7 miesięcy 1 dzień
Dodane: 26 stycznia 2019, godz. 18:28:31
Autor zdjęcia: Andrzej G
Rozmiar: 2000px x 1333px
Licencja: CC-BY-NC-SA 4.0
Aparat: SLT-A77V
1 / 250sƒ / 6.3ISO 50011mm
0 pobrań
421 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Andrzej G
Obiekty widoczne na zdjęciu
kościoły, katedry, kaplice
Architekci: Grzegorz Ratajski, Adam Skrzypczyk
Zbudowano: 1983-1987
Wilkowyje, obecnie dzielnica Tychów, należały do parafii św. Wojciecha w Mikołowie.

Mieszkańcy Wikowyj od dawna zabiegali o swój własny kościół. Po długich staraniach uzyskano 13 IV 1981 r. zezwolenie na budowę punktu katechetycznego.

Teren pod budowę domu Bożego poświęcono 24 V 1982 r. Budowę domu katechetycznego wraz z mieszkaniem dla duszpasterza rozpoczęto w połowie czerwca 1982 r. i w stanie surowym ukończono go do grudnia tego samego roku.

Od września 1983 r. w tymczasowej kaplicy w domu katechetycznym sprawowana była codziennie Msza św. Budowę kościoła rozpoczęto w maju 1983 r. 12 II 1984 r. erygowana została parafia której teren wydzielono z parafii św. Wojciecha w Mikołowie i św. Marii Magdaleny w Tychach.

W stanie surowym kościół został ukończony jesienią 1987 r.

Poświęcenia kościoła dokonał 13 X 1988 biskup katowicki Damian Zimoń.
ul. Wilcza
więcej zdjęć (117)