starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 8 głosów | średnia głosów: 5.95
Skomentuj zdjęcie
Ewqa100
+1 głosów:1
Na ten widok aż się zamarzyło Fryštátské polotmavé 13° :)
2019-01-27 05:55:40 (7 lat temu)
vetinari
+1 głosów:1
do Ewqa100: Super, ty znaś to piwo ? jak sie ponownie zakreciś po Zaolziu daj znać, w Karwine jest tyle propoziciji na dobre piwa. Pozdrawiam i zapraszam ☺☺☺
2019-01-27 09:45:47 (7 lat temu)
Ewqa100
+1 głosów:1
do vetinari: Kiedyś trochę jeździłam po Czechach i przyznam, że zauroczyły mnie; może wpadnę do Karwiny na piwo jak będę w okolicy :) Niestety jak na razie pozostała mi tylko lektura "do poduchy" mojego ukochanego Hrabala :)
2019-01-29 05:22:52 (7 lat temu)
vetinari
+1 głosów:1
do Ewqa100: Teź sie liczy, Hrabal byl wielkym milośnikiem piwa i posiedzenia przy nim. myśle źe atmosfera tej "knajpky" zwlaścza podczas lat 80tych by sie mu bardzo zpodobala, chociaź mam wraźenie źe nadal tam jest ten prawdziwy nastrój i atmosfera.
2019-01-29 06:29:01 (7 lat temu)
vetinari
Na stronie od 2014 czerwiec
12 lat 0 miesięcy 8 dni
Dodane: 26 stycznia 2019, godz. 23:01:21
Autor zdjęcia: vetinari
Rozmiar: 1700px x 1126px
Aparat: Canon EOS 1000D
1 / 60sƒ / 5ISO 40011mm
0 pobrań
1064 odsłony
5.95 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia vetinari
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wnętrza
więcej zdjęć (6)
Zbudowano: 1781
Dawniej: Browar mieszczański
Budynek frysztackiego browaru mieszczańskiego został wzniesiony w 1781 roku. Jego istnienie potwierdza m.in. mapa miasta z 1823 roku. W jego części piwnicznej znajdowała się słodownia, w której suszono słód. W wyniku nieustannie rosnącego zapotrzebowania na ilość i jakość piwa, browar ten został w 1876 r. zamknięty. Wcześniej, bo od 1860 r. warzeniem piwa zajął się na skalę masową hrabia Henryk Larisch-Mönnich, który w niedalekiej Karwinie wybudował obszerny i nowoczesny jak na ówczesne czasy kompleks browarowy .
W wyniku zamknięcia frysztackiego browaru mieszczańskiego, pomieszczenia dawnej słodowni zostały wynajęte wspomnianemu już hrabiemu, któremu służyły za magazyn piwa karwińskiego. Ostatecznie w 1886 r. dawny browar stał się jego własnością. Stan taki utrzymał się do 1945 roku, kiedy rodzina Larisch-Mönnich utraciła swoje majątki. Historia obecnej restauracji, która mieści się w dawnych pomieszczeniach słodowni, a która nosi nazwę: "Frysztacka piwiarnia Beczki" - "Fryštátská pivnice Bečky" ma swój początek w 1963 roku.
ul. Piwowarska (Pivovarská)
więcej zdjęć (102)
Dawniej: Srebrna ( Stříbrná )