starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 4 głosy | średnia głosów: 6

Kresy woj. mazowieckie Radom Śródmieście ul. Traugutta Romualda

Lata 1991-1995 , Radom, ul. Traugutta. Widok od strony dworca kolejowego.

Skomentuj zdjęcie
Ktoś pomoże zawęzić datowanie?
2026-02-28 08:32:41 (4 miesiące temu)
do Jacy: Widać anteny satelitarne, a nie ma jeszcze wysepki na przejściu przez jezdnię.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2026-02-28 09:53:46 (4 miesiące temu)
Jacy
+1 głosów:1
do rob3rttc: To cenna wskazówka. Ale dla mnie to i tak za mało informacji ☺️ a są tacy, co po samochodach i tablicach potrafią trochę więcej.
2026-02-28 11:43:47 (4 miesiące temu)
rob3rttc
+1 głosów:1
do Jacy: Albo po fryzurach i ubraniach :)
2026-02-28 11:50:39 (4 miesiące temu)
yani
+2 głosów:2
do Jacy:
Na moje oko to początek lat 90-tych.
2026-02-28 12:55:14 (4 miesiące temu)
do rob3rttc: Po fryzurach i ubraniach najlepiej :)) Natomiast to zdjęcie jest z okresu ok 1995 roku maksymalnie. Ludzie chodzą "Odwaźniej" ubrani bardziej różnorodnie . Autobusy IKARUS wożą na sobie reklamy , z uwagi na nieobecność, prawie, samochodów zachodnich to rok 1998 - 2000 nie wchodzi w rachubę.
Jest jeden Garbus ale to wszystko. I chyba to wiosna bo facet ( w środku kadru) zdjął z siebie kurtkę i niesie ją w ręce a drzewa bogate w świeżą zieleń. I to chyba tyle.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korek
2026-02-28 13:10:35 (4 miesiące temu)
do Askofer: Dałem 98 bo to początek tv satelitarnej cyfrowej, ale od 1992 działał Polsat. To może tą datę dam.
2026-02-28 13:24:07 (4 miesiące temu)
yani
+2 głosów:2
do rob3rttc:
Początek popularności TV satelitarnej w Polsce to koniec lat 80-tych, a nie 1998.
2026-02-28 13:30:05 (4 miesiące temu)
do yani: Oczywiście, pod koniec lat 80 -tych nastąpił początek popularności TV satelitarnej . Tutaj mamy anteny chyba 1,2m średnicy później były 90 cm a dużo później 60cm.
Pod koniec lat 80-tych Zygmunt Solorz zafundował największemu osiedlu w Radomiu czyli na Ustroniu TV satelitarną . Na wieżowcu na ul Sandomierskiej zainstalowano antenę o średnicy 2 m i przez jakiś czas blok na którym stała ta antena miał tv Sat za darmo .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korek
2026-02-28 13:53:32 (4 miesiące temu)
nyskadolniak
+4 głosów:4
Moim zdaniem widoczna motoryzacja nie wskazuje, żeby to miało być później niż w I połowie lat 90-ych.
2026-02-28 14:27:43 (4 miesiące temu)
do nyskadolniak: Przyciąłem daty, dzięki.
2026-02-28 17:09:50 (3 miesiące temu)
rob3rttc
Na stronie od 2018 listopad
7 lat 7 miesięcy 7 dni
Dodane: 10 sierpnia 2019, godz. 0:49:10
Autor: Autor nieznany ... więcej (5958)
Rozmiar: 1700px x 1220px
Licencja: Public Domain
13 pobrań
852 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia rob3rttc
Obiekty widoczne na zdjęciu
ul. Traugutta Romualda
więcej zdjęć (355)
Dawniej: Długa