|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 13 głosy | średnia głosów: 6
Lata 1919-1927 , Widok z niemieckiej strony na przejście graniczne w Trzcielu. Widoczny po lewej stronie zdjęcia drewniany pawilon to tymczasowy Zollamt , który został zastąpiony w latach 20. murowanym budynkiem, wybudowanym po drugiej stronie ulicy. Następny budynek to strażnica polskich pograniczników , też później zastąpiona przez murowany budynek, wybudowany w 1927 r. w stylu panującej wówczas w Polsce moderny. Domy widoczne za naszą strażnicą zostały wyburzone, ustąpiły miejsca nowemu urzędowi. Dzisiaj śladu po nich nie ma. |
Wygląda na to, że droga do osiedla kolejowego, która miała swój początek w pasie międzygranicznym (między szlabanami), była \"terenem niczyim\", bowiem na osiedlu, które pozostało po niemieckiej stronie granicy, mieszkali polscy kolejarze, a skąd do miejsca pracy mieli dosłownie kilkanaście metrów. 2010-11-11 22:51:39 (15 lat temu)
|
|
Na stronie od 2004 czerwiec
22 lat 0 miesięcy 6 dni |
Przejście graniczne z odprawą celną i paszportową.