|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 11 głos | średnia głosów: 6
Artykuł "Sobiepańskie" miasteczko
Lata 1930-1935 , Ulica Ormiańska. Kamienica pierwsza z prawej "Pod Małżeństwem" następna "Pod Aniołem".Skomentuj zdjęcie |
Dodane: 2 grudnia 2010, godz. 20:53:20 Źródło: Muzeum Zamojskie Autor: Henryk Poddębski ... więcej (3606) Rozmiar: 1417px x 989px
17 pobrań 2476 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Wiesław Smyk Obiekty widoczne na zdjęciu Kamienica "Pod Małżeństwem" więcej zdjęć (29) Dawniej: Kamienica Szafirowa Kamienica Pod Małżeństwem nazywana też Szafirową, zbudowana przez kupca ormiańskiego Torosza w 2 ćw. XVII w. Dzięki zachowanej fasadzie reprezentuje typową kamienicą ormiańską w mieście. Fasadę zdobi fryz geometryczny i roślinny. Nazwa kamienicy pochodzi od przedstawienia groteskowych postaci mężczyzny i kobiety umieszczonych w strefie attyki. Wnętrza zachowały wiele cech z pierwotnego układu. ul. Ormiańska więcej zdjęć (401) |