starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 4 głosy | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
vetinari
+1 głosów:1
No i pięknie nam nasrastają zbiory, ponownie dziękuje za Zaolzie....☺
2020-06-24 15:08:33 (6 lat temu)
Ewqa100
+1 głosów:1
do vetinari: Tyle pieknych archiwalnych zdjęć zostało usuniętych, że nie pozostaje nic tylko zakasać rękawy i wziąć się za uzupełnianie zbiorów :) Tym bardziej mobilizuje to, że przez szkody górnicze tak szybko wszystko się tu zmienia.
2020-06-25 06:19:48 (6 lat temu)
vetinari
+1 głosów:1
do Ewqa100: Niestety, niezmnienia, nic tam niepozostalo...nic. Nawed pamięć ludska zniknela z zniśczonymy domkami. Nadodatek dodam jedno, nie komuniści, ale Niemcy rozpoczeli likwidacjie Karwinny. Za II.w św. się rozpoczelo brutalne rabowanie zloźów węgla bez ograniczenia. za komuny juź wyburzano i likwidowano co się i tak niedalo uratować....
2020-06-26 16:55:48 (6 lat temu)
Ewqa100
Na stronie od 2017 styczeń
9 lat 5 miesięcy 24 dni
Dodane: 24 czerwca 2020, godz. 1:00:20
Rozmiar: 1700px x 1079px
Aparat: COOLPIX A10
1 / 100sƒ / 3.2ISO 805mm
5 pobrań
1228 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Ewqa100
Obiekty widoczne na zdjęciu
browary
Zbudowano: 1859-1860
Zlikwidowano: 1954
Browar ze slodownią i wytwornią lodu blokowego hrabiów Larischów-Mönnich rozpoczął swoją działalność w 1860 roku. W latach osiemdziesiątych XIX. wieku pracowalo w nim okolo stu ludzi. Największy poziom produkciji, 107 343 ha piwa, osiągnąl w 1928 roku. W latach pięćdziesiątych XX. wieku w obiektach browaru zaczęly narastać skutky szkód górniczych, tak źe jego działalność zostala wstrzymana. pamietnicy wspominają, źe doslownie z dnia na dzień. Po jednym z tąpnieć w jednej z pobliskich kopalń doszlo do popękania betonowych fundamentów pod kadziami fermentacijnymi i tym ich nieodwrtótnym uszkodzeniu. Budynky browaru zostaly zburzone w latach 1952-54.
Dzielnica Doły (Doly)
więcej zdjęć (18)