|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 4 głosy | średnia głosów: 6
Lata 1937-1939 , Browar hrabiego Henryka Larisch-Mönnich.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 24 czerwca 2020, godz. 1:00:20 Źródło: Aukcje internetowe Rozmiar: 1700px x 1079px Aparat: COOLPIX A10 1 / 100sƒ / 3.2ISO 805mm
5 pobrań 1228 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Ewqa100 Obiekty widoczne na zdjęciu
Browar hrabiego Henryka Larisch-Mönnich więcej zdjęć (15) Zbudowano: 1859-1860 Zlikwidowano: 1954 Browar ze slodownią i wytwornią lodu blokowego hrabiów Larischów-Mönnich rozpoczął swoją działalność w 1860 roku. W latach osiemdziesiątych XIX. wieku pracowalo w nim okolo stu ludzi. Największy poziom produkciji, 107 343 ha piwa, osiągnąl w 1928 roku. W latach pięćdziesiątych XX. wieku w obiektach browaru zaczęly narastać skutky szkód górniczych, tak źe jego działalność zostala wstrzymana. pamietnicy wspominają, źe doslownie z dnia na dzień. Po jednym z tąpnieć w jednej z pobliskich kopalń doszlo do popękania betonowych fundamentów pod kadziami fermentacijnymi i tym ich nieodwrtótnym uszkodzeniu. Budynky browaru zostaly zburzone w latach 1952-54. Dzielnica Doły (Doly) więcej zdjęć (18) |