|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 10 głosów | średnia głosów: 6
Lata 1945-1955 , Ogólny widok na gmach nieistniejącej juź Szkoly podstawowej im. Masaryka.Skomentuj zdjęcie |
0 pobrań 1111 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia vetinari Obiekty widoczne na zdjęciu Szkoła podstawowa im. Masaryka więcej zdjęć (4) Zbudowano: 1922 Pierwsza mieszczańska szkoła, załoźona w 1920 roku, przieniosła się do nowego budynku 7 stycznia 1922 roku. W nowym budynku szkołnym się oprócz sal lekcyjnych, gablot i sali gimnastycznej znajdowało się również mieszkanie nauczyciela i woźnego. Pozostałe trzy mieszkania znajdowały się w sąsiednim tzw. Domu dyrektora. W 1929 roku za przyzwoleniem prezidenta T.G.Masaryka otrzymała jego imie. W pierwszym roku dzialalności miała jednie dwie klasy, chłopięcą i dziewczęcą, liczące razem 58 uczniów. W roku 1935 uczęszczało juź do niej 592 ucznów w piętnastu klasach. Dzielnica Doły (Doly) więcej zdjęć (18) |