starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 8 głosów | średnia głosów: 6

Kresy woj. kujawsko-pomorskie Bydgoszcz Bydgoszcz - zdjęcia niezidentyfikowane

Lata 1930-1939 , W którym to miejscu, a może Pani Tereska zawęzi datowanie?

Skomentuj zdjęcie
cracusiac
+2 głosów:2
Piękny wózek dla Tereski.
2020-11-18 21:21:39 (5 lat temu)
TW40
+1 głosów:1
do cracusiac: Przepiękny;-) Najwięcej tych wózków mam na zdjęciach z l. 1946-1951. Pojawiają się do 1959 r. a bardzo podobny (jak fotografia jest prawidłowo wydatowana) - pojawia się już w 1943 r.
2020-11-18 23:18:20 (5 lat temu)
do TW40: Na aukcji datowania zdjęcia na lata 30, jednak nie wiadomo czy wiarygodne. Może jak będzie znane miejsce to łatwiej będzie ocenić czy czasy przed- czy powojenne.
2020-11-19 19:10:35 (5 lat temu)
Dyliżans czy kareta na dalszym planie? A może karawan pogrzebowy?
2020-11-19 19:18:26 (5 lat temu)
do yani: Raczej dorożka, przed wojną popularny środek komunikacji.
2020-11-19 19:48:35 (5 lat temu)
Powiedzcie o co chodzi z tym "wózkiem dla Tereski"? Mam gdzieś jakieś stare zdjęcia z dziecięcymi wozkami.
2020-11-19 19:57:31 (5 lat temu)
ZPKSoft
+3 głosów:3
do Grzegorz Małyszczuk: Jeżeli jest na zdjęciach choć trochę architektury to będą mile widziane na portalu Jeśli jednak są to tylko same wózki to możesz wysłać koleżance TW40 . To właśnie nasza Tereska, która nie tylko kolekcjonuje zdjęcia z wózkami ale będąc specem od nich pomaga w datowaniu archiwalnych zdjęć na podstawie właśnie wózków dziecięcych. Stąd jej dajemy cynk o nowych egzemplarzach.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2020-11-19 20:01:39 (5 lat temu)
vetinari
+1 głosów:1
do Grzegorz Małyszczuk: Ty moźe tak, ale Tereska wedlók wózkow jest zdolna podać dokladną date. Niemusiś się starać o te wózky, jest tutaj sporo innych, chętnych do tej zabawy. Ktoś lubi Sapkowskiego, ktoś woli Pratchetta ☺☺☺
2020-11-19 20:03:16 (5 lat temu)
fantom
+4 głosów:4
do vetinari: Chyba nie załapałeś. Ma gdzieś - nie oznacza wcale że ma gdzieś. W tym przypadku oznacza że ma po prostu gdzieś schowane.
2020-11-19 20:12:30 (5 lat temu)
Grzegorz Małyszczuk
+1 głosów:1
do ZPKSoft: dziękuję za wyjaśnienie :-)
2020-11-19 20:14:26 (5 lat temu)
Grzegorz Małyszczuk
+2 głosów:2
do fantom: dokładnie tak, dopiero teraz załapałem jak można to było zrozumieć :-D
2020-11-19 20:15:30 (5 lat temu)
vetinari
+2 głosów:2
do fantom: No, niezalapalem...☺☺☺ Czechem jestem, i niektóre nuanse i zaulky polskiego mi unikają ☺
2020-11-19 20:15:48 (5 lat temu)
Grzegorz Małyszczuk
+2 głosów:2
do vetinari: he he, źle mnie zrozumiałeś, chodziło o to, że mam gdzieś w swoich archiwach zdjęcia z dziecięcymi wózkami, takie lata 50-60 ;-)
2020-11-19 20:16:35 (5 lat temu)
do Grzegorz Małyszczuk: No widziś....☺☺☺
2020-11-19 20:16:43 (5 lat temu)
vetinari
+1 głosów:1
do Grzegorz Małyszczuk: Dobrze źe kawe niepije, ponownie by byla wsiedzie ☺☺☺ Udalo się, udalo ☺☺☺
2020-11-19 20:17:46 (5 lat temu)
ZPKSoft
+1 głosów:1
do vetinari: Jeszcze pobędziesz z nami 10 lat i poznasz wszystko ;-)
2020-11-19 20:21:28 (5 lat temu)
vetinari
+1 głosów:1
do Grzegorz Małyszczuk: Dziekuje i za moją Izke, pokazalem jej tą serie komentarzy, zrozumiala tak samo jak ja...ale teraz tutaj obydwa siedzimy i sie smiejemy i śmiejemy. Pozytiwne chwile w obecnych trudnych czasach.....
2020-11-19 20:21:53 (5 lat temu)
do ZPKSoft: Dziękuję ☺
2020-11-19 20:22:32 (5 lat temu)
do vetinari: zdrowia życzę :-)
2020-11-19 20:33:50 (5 lat temu)
vetinari
+1 głosów:1
do Grzegorz Małyszczuk: Dzękuję, teraz jest najwiecej potrzebne zdrowie i zdrowy umysl, kaźda podobna situacjia czlowieku dodaje duźo sil i optimismu ☺
2020-11-19 20:51:10 (5 lat temu)
do labeo7:
Dorożka ze sztywnym dachem i z dwoma woźnicami?
2020-11-19 20:51:25 (5 lat temu)
do vetinari:
O rany, ale się obśmiałem!!!!!!!!!!!!!!!!
"Mam gdzieś" można rozumieć na dwa sposoby - jeden to dosłownie, a drugi to przenośnia...
Skoro uznałeś ten drugi, to chyba jednak dobrze rozumiesz język polski!
2020-11-19 20:59:55 (5 lat temu)
do yani: Nie tylko ja tak zrozumialem, moja Izka teź ☺
2020-11-19 21:02:58 (5 lat temu)
do labeo7: Na pewno nie lata 30.
2020-11-19 21:04:48 (5 lat temu)
do TW40: A które? 40-te?
2020-11-19 21:16:29 (5 lat temu)
do TW40: Spodnie tej szerokości były zaraz po wojnie ale czy nosiło się takie kapelusze ?
2020-11-19 21:20:23 (5 lat temu)
do ZPKSoft:
Czy po wojnie nosiło się bryczesy? Chyba kojarzyły się jednoznacznie...
2020-11-19 21:23:46 (5 lat temu)
do yani: Nie zawsze jednoznacznie ale to 1939.
2020-11-19 21:26:01 (5 lat temu)
do ZPKSoft:
Miałem oczywiście na myśli czasy powojenne.
2020-11-19 21:28:40 (5 lat temu)
fantom
+2 głosów:2
A propos wózków, to przed samą wojna były na rynku modele które dzisiaj by miały wzięcie:
2020-11-19 21:34:38 (5 lat temu)
do TW40: Gdybyś tylko Tereska wydała taki album z tymi wózkami, historią, zdjęciami, anegdotami i ciekawostkami... kupiłbym bez dwóch zdań.
2020-11-19 21:51:08 (5 lat temu)
do fantom: Widziałam go już;-) Fajny - przydałby się matkom na niektórych otulonych smogiem ulicach Szklarskiej Poręby (zwykłe, chirurgiczne maseczki nie pomagają)....
2020-11-19 23:54:10 (5 lat temu)
TW40
+1 głosów:1
do reden: Zbieram się, żeby napisać i umieścić w necie pobieżną systematykę wózków ale ilość materiału (i ogromnych luk) mnie poraża. Część zdjęć mam z niewiadomych źródeł, część ze zbiorów prywatnych - tu byłby największy problem.
2020-11-19 23:57:39 (5 lat temu)
labeo7
Na stronie od 2010 maj
16 lat 1 miesiąc 12 dni
Dodane: 18 listopada 2020, godz. 21:19:49
Rozmiar: 1263px x 1700px
8 pobrań
912 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia labeo7
Obiekty widoczne na zdjęciu