starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 4.84
Skomentuj zdjęcie
Tomasz Górny (Nemo5576)
+2 głosów:2
Eugen, na przyszłość. W nocy to ISO 100 i aparat na statywie (a jak brak statywu to na czymś położyć). ISO 800 nie ma przy takich zdjęciach większego sensu.
2011-04-20 09:38:44 (15 lat temu)
Eugeniusz S.
+2 głosów:2
do Tomasz Górny (Nemo5576): Dzięki za radę w najbliższym czasie wypróbuje.
2011-04-20 09:45:38 (15 lat temu)
Eugeniusz S.
Na stronie od 2011 styczeń
15 lat 5 miesięcy 9 dni
Dodane: 20 kwietnia 2011, godz. 9:32:48
Autor zdjęcia: Eugeniusz S.
Rozmiar: 1600px x 1218px
Aparat: Canon EOS 450D
1 / 13sƒ / 5.6ISO 80018mm
3 pobrania
1588 odsłon
4.84 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Eugeniusz S.
Obiekty widoczne na zdjęciu
kościoły, katedry, kaplice
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1806
Dawniej: św Tróicy
Późnobarokowy, murowany kościół wybudowany w miejscu wcześniejszego drewnianego kościoła z 1670. Postawiony na najstarszym cmentarzu Rudy Śląskiej; do 1902 roku pod wezwaniem Świętej Trójcy. Wyposażenie przeniesione z pierwszego starego, drewnianego kościoła: organy 10-głosowe, balaski, balustrada chóru, późnobarokowa ambona wisząca, kamienna chrzcielnica (obecnie kwietnik). Nowe wyposażenie XIX-wieczne: witraże w prezbiterium z 1885, ołtarze boczne; wyposażenie XX-wieczne: ołtarz główny w formie groty lourdzkiej -z cegły obsypanej gruzem skalnym nawiezionym z Lourdes w czasie budowy kościoła. Kościół poświęcono 26 października 1806 r. Od 19 grudnia 2008 roku jest to Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes.

Na podstawie: [ Wikipedii]
ul. Piłsudskiego Józefa
więcej zdjęć (306)