|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 2 głosy | średnia głosów: 6
1910 , Kościół rzymskokatolicki św. Marii Magdaleny ( kostel sv. Máří Magdalény)Skomentuj zdjęcie |
0 pobrań 1109 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Ewqa100 Obiekty widoczne na zdjęciu
Zbudowano: 1910 Kościół został zbudowany przez lokalnych parafian w 1910 r. Nowe sanktuarium miało zastąpić stary drewniany kościół, który pierwotnie stał na miejscu dzisiejszego cmentarza katolickiego. Obecny kościół parafialny budowany w stylu neogotyckim a poświęcony w 1910 roku stanowi "perłę" architektury sakralnej w regionie. Regularnie odbywają się w nim koncerty organowe oraz różne inne uroczystości religijno-kulturalne, jak chociażby znany w całej okolicy Śląska Cieszyńskiego (również po polskiej stronie granicy) odpust parafialny. Przypada zawsze w najbliższą niedzielę w okolicach liturgicznego święta św. Marii Magdaleny (22 lipca). Nabożeństwa, które odbywają się w kościele łączą katolików 2 narodowości: czeskiej i polskiej. Msze św. niedzielne odprawiane są w 2 językach na zmianę: polskim i czeskim. |