starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 1 głos | średnia głosów: 6

Kresy woj. dolnośląskie Wrocław Borek ul. Powstańców Śląskich Nowe Centrum Południowe Gwiaździsta 18-22

11 lipca 2022 , Pusty na razie plac pod adresem Powstańców Śląskich 11 służy jako składowisko materiałów dla budowy kompleksu biurowego przy Powstańców Śl. 13, którą widać po lewej stronie. W tle, w oddali, widać blok mieszkalny przy Gwiaździstej 22 (to ta wyższa część, bardziej z lewej) i Gwiaździstej 20 (niższa, z prawej). Widok od wschodu, z chodnika wzdłuż ulicy Powstańców Śląskich; na prawo od tej otwartej bramy na plac, już poza kadrem, jest "Midpoint 71" (Powstańców Śl. 9).

Skomentuj zdjęcie
Jazzek
+2 głosów:2
Na działce leży w tej chwili błękitny żuraw, wkrótce powinien stanąć.
2023-12-14 10:28:53 (2 lata temu)
do Jazzek: Czyli tutaj? Przed muralem?
2023-12-14 10:38:18 (2 lata temu)
do mamik: Tak wychodzi. Ciekawe, że murala jakoś jeszcze nie zauważyłem, pewnie dlatego, że wracam z pracy w nocy.
2023-12-14 10:47:31 (2 lata temu)
Julo
Na stronie od 2006 styczeń
20 lat 5 miesięcy 21 dni
Dodane: 11 lipca 2022, godz. 21:21:59
Rozmiar: 1900px x 1425px
Licencja: CC BY-SA 4.0
Aparat: AC2003
1 / 2538sƒ / 1.8ISO 1255mm
0 pobrań
1075 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Julo
Obiekty widoczne na zdjęciu
Gwiaździsta 18-22
więcej zdjęć (14)
Nowe Centrum Południowe
więcej zdjęć (212)
Wykonawca: CHEMOBUDOWA-KRAKÓW S.A.
Inwestor: GP Investment Sp. z o.o.
Zbudowano: 2008-

Centrum Południowe, teren przy ulicy Powstańców Śląskich, Gwiaździstej o powierzchni 44 777 m2 zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod usługi, w tym: pasaże handlowe, gastronomię, rozrywkę, kulturę, biura, finanse, banki, obiekty konferencyjne i kongresowe, hotele, , parkingi, zieleń, zabudowę apartamentową o wysokim standardzie. Minimalna wysokość zabudowy 20 – 24 m, dodatkowo wyznaczono obszar dopuszczalnego podwyższenia zabudowy.

Zwycięzcą przetargu na zakup działki, rozstrzygnietego w październiku 2006 r.została firma GP-INVESTMENTS SP. Z O.O. – wchodząca w skład Grupy Prasa.

„GP-Investments”. zaoferowała cenę w wysokości 302.513.000 zł netto, co daje kwotę 6.756 zł za m2.

Cena zostanie powiększona o podatek VAT w wysokości 22% tj.66.552.860 zł. Łączna kwota zakupu nieruchomości to 369.065.860 zł. Źródło

/p>
Powstańców Śląskich 13
więcej zdjęć (18)
Zbudowano: 2021-2023
Powstańców Śląskich 11
więcej zdjęć (2)
ul. Powstańców Śląskich
więcej zdjęć (4224)
Dawniej: Kaiser Wilhelm Strasse, Strasse der SA
Droga prowadząca do wsi Kleinburg była naturalnym przedłużeniem ul. Świdnickiej. Jeszcze przed włączeniem tego rejonu do miasta był on gęsto zaludniony, a żyzne ziemie zasiedlali głównie ogrodnicy. Pierwsze domy podmiejskie i wille zaczęły powstawać ok. 1850 r. w północnym odcinku ulicy. Po włączeniu w 1866 r. w granice miasta Nowej Wsi, zmieniono ulicy nazwę z Kleinburger Chaussee na Kleinburgerstr. Trzeba zaznaczyć, że wtedy jeszcze ulica kończyła się na wysokości obecnej ulicy Hallera. Po parcelacji na początku lat 70. XIX w. kolonii willowej na Borku rozpoczęła się realizacja planu urbanistycznego dla Przedmieścia Południowego. Zgodnie z nim droga miała się przerodzić w szeroką, reprezentacyjną ulicę o szerokości 27 m. Wkrótce potem ponownie zmieniono nazwę, tym razem na Kaiser-Wilhelm-Str. Od tego momentu Przedmieście Świdnickie stało się najpiękniejszym rejonem Wrocławia. Powstawały wytworne wille najbogatszych mieszkańców Breslau oraz bogate kamienice z mieszkaniami o powierzchni 300 mkw. Kolejną ważną datą w historii ulicy był rok 1897 r. W tym roku przedłużono ulicę dalej na południe, aż do ul. Krzyckiej i powstałego w 1890 r. nasypu obwodowej kolei towarowej. W latach 30. XX w. przebudowano torowisko, przenosząc je na środkowy pas zieleni rozdzielający obie jezdnie. Ostatniej przed wojną zmiany nazwy dokonano 20 IV 1938 r., kiedy to na cześć bojówek hitlerowskich nazwano ulicę Strasse der SA.

W 1945 r. podobnie jak reszta Przedmieścia Południowego zabudowa ulicy w większości została zniszczona. Łatwiej wymienić budynki, które ocalały niż te zburzono. Od tego samego roku obowiązuje obecna nazwa – Powstańców Śląskich. Przez ostatnie 40 lat skutecznie oszpeca się tą piękną niegdyś ulicę blokami z wielkiej płyty, transatlantykami itp.