starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 3 głosy | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Desperado
+1 głosów:1
Veti rzuć proszę okiem, czy wszystko pasuje ?
2022-09-02 12:14:10 (3 lata temu)
vetinari
+1 głosów:1
do Desperado: Chyba tak...zprawdze w domu na stacionarnym.
2022-09-03 07:22:47 (3 lata temu)
vetinari
+1 głosów:1
do Desperado: Na 99.999999 % tak ☺☺☺
2022-09-03 14:27:31 (3 lata temu)
Desperado
Na stronie od 2015 lipiec
10 lat 11 miesięcy 6 dni
Dodane: 2 września 2022, godz. 12:13:04
Rozmiar: 2500px x 1645px
3 pobrania
1966 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Desperado
Obiekty widoczne na zdjęciu
Zbudowano: 1870-1917
Pierwszy z tuneli powstał w roku 1870, a podczas budowy drugiego toru na linii w roku 1898 poprowadzono nim i drugą nitkę torowiska. Drugi tunel budowany był w latach 1914-1917. W nocy z 25 na 26 sierpnia 1939 doszło do tzw. "incydentu jabłonkowskiego" podczas którego niemieccy dywersanci usiłowali zdobyć stację w Mostach koło Jabłonkowa i same tunele co im się jednak nie udało. Podczas zdarzenia tunel został uszkodzony. W latach 2007-2013 przeprowadzono kompleksową modernizację tuneli i otaczającej infrastruktury: