starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 3 głosy | średnia głosów: 4.26

Kresy woj. śląskie Gliwice Łabędy ul. Wrzosowa Szkoła Podstawowa nr 32 im. Wojska Polskiego 2011 - Modernizacja budynku SP 32

23 maja 2011 , SP 32, basen. Niedawno rozpoczęła się modernizacja budynku.

Skomentuj zdjęcie
Obiekt słabo widoczny... i trochę palisz na tym zdjęciu i kilku następnych.
2011-05-24 17:05:00 (15 lat temu)
do Mikrob: Trudno, nie noszę w plecaku ze sobą piły spalinowej do czyszczenia kadru :) A tak na poważnie, wiem o co Ci chodzi, ale dokumentowałem same prace przy obiekcie. Sam obiekt został obfocony jeszcze zimą, kiedy nic mi nie przeszkadzało. Tutaj to samo miejsce bez zieleni:
2011-05-25 10:39:58 (15 lat temu)
Na stronie od 2010 wrzesień
15 lat 9 miesięcy 22 dni
Dodane: 24 maja 2011, godz. 10:17:23
Autor zdjęcia: Paweł Witon (pawelw1)
Rozmiar: 1400px x 933px
Aparat: DMC-FZ18
1 / 100sƒ / 3.2ISO 1005mm
1 pobranie
1887 odsłon
4.26 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Paweł Witon (pawelw1)
Obiekty widoczne na zdjęciu
Zbudowano: 1960-1963
Dawniej: Szkoła Podstawowa nr 5
W 1960 roku została ogłoszona Akcja "1000 Szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego". W Łabędach przystąpiono do budowy kolejnej szkoły - Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Drzymały (obecnie ulica Wrzosowa).
Dzisiejszy wygląd Szkoły Podstawowej nr 32 nie przypomina planów budowy z lat 60-tych. Miał on niezbyt duży, typowy 12-klasowy budynek bez basenu i sali gimnastycznej. Przyszły dyrektor szkoły mgr Wiesława Hessowa rozpoczęła skuteczne interwencje u ówczesnego wicewojewody Katowic Jerzego Ziętka.
Udało się - plany budowy szkoły uległy zmianie na budynek obszerniejszy 15-klasowy, z krytym basenem i salą gimnastyczną.
13 października 1963 roku nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi - oddano do użytku 699 szkołę - "Tysiąclatkę" - jak często mówiono o szkołach powstałych w ramach ogólnopolskiej akcji.
Podczas uroczystej inauguracji szkole został wręczony sztandar ufundowany przez społeczeństwo i miejscowe zakłady pracy. Grot sztandaru stanowi metalowa elipsa, wewnątrz której jest numer 699.
W nowej szkole w klasach I - VII naukę podjęło 613 uczniów w 16 oddziałach. W związku z reformą organizacyjną jaką objęła szkolnictwo polskie w roku szkolnym 1966/1967 przybyły dwa oddziały klas ósmych.

Pierwszy skład tworzyło 14 nauczycieli:

Jadwiga Cieśla
Joanna Fiszer
Tadeusz Fiszer
Seweryna Jarocka
Stanisława Karyś
Maria Kobielska
Elżbieta Lexy
Maria Łatak
Cezary Raczyński
mgr Maria Szatoń
mgr Ewa Turek
Danuta Wojtaszek
Zofia Zachodna
Jadwiga Żurek

W kolejnych latach zwiększyła się liczba oddziałów oraz zatrudnionych nauczycieli.

W okresie 40-lecia istnienia szkoły funkcje dyrektorów pełnili kolejno:

mgr Wiesława Hessowa - w latach 1963-1968
Zbigniew Zachodny - w latach 1968-1970
mgr Edward Maleta - w latach 1970-1973
mgr Wacław Huk - w latach 1973-1979
mgr Maria Szatoń-Bachowska - w latach 1979-1985
mgr Krystyna Bielak - w latach 1985-1990
mgr Krystyna Sowa - w latach 1990-1997
Aurelia Niewiadomska - w latach 1997-1998
mgr Jolanta Mach - obecny dyrektor szkoły pełniący funkcję od roku 1998

Źródło:
ul. Wrzosowa
więcej zdjęć (51)
Dawniej: Drzymały Michała