|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 3 głosy | średnia głosów: 4.26
23 maja 2011 , SP 32, basen. Niedawno rozpoczęła się modernizacja budynku.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 24 maja 2011, godz. 10:17:23 Autor zdjęcia: Paweł Witon (pawelw1) Rozmiar: 1400px x 933px Aparat: DMC-FZ18 1 / 100sƒ / 3.2ISO 1005mm
1 pobranie 1887 odsłon 4.26 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Paweł Witon (pawelw1) Obiekty widoczne na zdjęciu 2011 - Modernizacja budynku SP 32 więcej zdjęć (5) Szkoła Podstawowa nr 32 im. Wojska Polskiego więcej zdjęć (20) Zbudowano: 1960-1963 Dawniej: Szkoła Podstawowa nr 5 W 1960 roku została ogłoszona Akcja "1000 Szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego". W Łabędach przystąpiono do budowy kolejnej szkoły - Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Drzymały (obecnie ulica Wrzosowa). Dzisiejszy wygląd Szkoły Podstawowej nr 32 nie przypomina planów budowy z lat 60-tych. Miał on niezbyt duży, typowy 12-klasowy budynek bez basenu i sali gimnastycznej. Przyszły dyrektor szkoły mgr Wiesława Hessowa rozpoczęła skuteczne interwencje u ówczesnego wicewojewody Katowic Jerzego Ziętka. Udało się - plany budowy szkoły uległy zmianie na budynek obszerniejszy 15-klasowy, z krytym basenem i salą gimnastyczną. 13 października 1963 roku nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi - oddano do użytku 699 szkołę - "Tysiąclatkę" - jak często mówiono o szkołach powstałych w ramach ogólnopolskiej akcji. Podczas uroczystej inauguracji szkole został wręczony sztandar ufundowany przez społeczeństwo i miejscowe zakłady pracy. Grot sztandaru stanowi metalowa elipsa, wewnątrz której jest numer 699. W nowej szkole w klasach I - VII naukę podjęło 613 uczniów w 16 oddziałach. W związku z reformą organizacyjną jaką objęła szkolnictwo polskie w roku szkolnym 1966/1967 przybyły dwa oddziały klas ósmych. Pierwszy skład tworzyło 14 nauczycieli: Jadwiga Cieśla Joanna Fiszer Tadeusz Fiszer Seweryna Jarocka Stanisława Karyś Maria Kobielska Elżbieta Lexy Maria Łatak Cezary Raczyński mgr Maria Szatoń mgr Ewa Turek Danuta Wojtaszek Zofia Zachodna Jadwiga Żurek W kolejnych latach zwiększyła się liczba oddziałów oraz zatrudnionych nauczycieli. W okresie 40-lecia istnienia szkoły funkcje dyrektorów pełnili kolejno: mgr Wiesława Hessowa - w latach 1963-1968 Zbigniew Zachodny - w latach 1968-1970 mgr Edward Maleta - w latach 1970-1973 mgr Wacław Huk - w latach 1973-1979 mgr Maria Szatoń-Bachowska - w latach 1979-1985 mgr Krystyna Bielak - w latach 1985-1990 mgr Krystyna Sowa - w latach 1990-1997 Aurelia Niewiadomska - w latach 1997-1998 mgr Jolanta Mach - obecny dyrektor szkoły pełniący funkcję od roku 1998 Źródło: ul. Wrzosowa więcej zdjęć (51) Dawniej: Drzymały Michała |