starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 4 głosy | średnia głosów: 5.24
Skomentuj zdjęcie
Pomijam koszmarną jakość ale jak te zdjecia z pinteresta się mają do regulaminowych rozmiarów? §14. Wymiary:

1. Zdjęcia cyfrowe:
za standardowe wymiary fotografii przyjmuje się obraz o wymiarach 1500 pikseli. Za maksymalne wymiary fotografii przyjmuje się obraz o szerokości 2000 pikseli i wysokości 1300 pikseli, i odwrotnie przy kadrze pionowym (obowiązuje od 18.02.2014). Dopuszcza się zamieszczanie zdjęć o większym rozmiarze w przypadku fotografii panoramicznych, lotniczych, archiwalnych - zawierających wiele szczegółów, pod warunkiem ich wysokiej jakości. Odstępstwa są dopuszczalne w naprawdę szczególnych, jednostkowych przypadkach.

2. Skany:
minimalny rozmiar skanu to 950 pikseli na krótszym boku. Standardowy rozmiar to 1800 pikseli na dłuższym boku. Dopuszcza się dodawanie większych rozmiarów – w takich samych przypadkach jak w zdjęciach cyfrowych. Odstępstwa są dopuszczalne w naprawdę szczególnych, jednostkowych przypadkach (patrz §14 pkt. 1).
2023-05-10 08:40:16 (3 lata temu)
2023-05-10 08:44:55 (3 lata temu)
2023-05-10 08:46:47 (3 lata temu)
mamik
+2 głosów:2
do vetinari: Oczywiście, że tak, ale mi chodzi o zbyt mały rozmiar całej serii i fatalną jakość tego zdjęcia.
2023-05-10 08:47:23 (3 lata temu)
vetinari
+1 głosów:1
do fantom: Poprostu mi się przypomnialo, bylem tam i to godlo jest naprawde ma coś do siebie...
2023-05-10 08:53:20 (3 lata temu)
Obchody tysiąclecia Państwa Polskiego. Władysław Gomułka na trybunie honorowej na placu Defilad w Warszawie, 22 lipca 1966 roku. (Fot. Leszek Łożyński/Reporter)
2023-05-10 08:53:37 (3 lata temu)
do mamik: A tutaj ja juź niewnikam w ściególy....czasami mam ten sam dilemat z archiwalnymi....
2023-05-10 08:55:10 (3 lata temu)
fantom
+4 głosów:4
do mamik: W przypadku zdjęć archiwalnych to chyba lepsza marna jakość niż brak zdjęcia. Poza tym, jest coś takiego jak podmiana na lepszą jakość, jeśli się takowa trafi.
2023-05-10 08:55:37 (3 lata temu)
do bonczek_hydroforgroup: Super, jeście imie i nazwysko tej malej księźniczky i jest gyt ☺☺☺
2023-05-10 08:56:01 (3 lata temu)
mamik
+3 głosów:3
do fantom: Czyli mozna wrzucać co popadnie bo się wymieni, aha.
2023-05-10 08:58:26 (3 lata temu)
fantom
+5 głosów:5
do mamik: Wrzucać trzeba z wyczuciem, podobnie jak i usuwać.
2023-05-10 08:59:17 (3 lata temu)
bonczek_hydroforgroup
+2 głosów:2
Podmieniłem na nieco lepsze.
2023-05-10 09:00:46 (3 lata temu)
4elza
+2 głosów:2
Potraktowałam to zdjęcie w kategorii żartu i prawdę mówiąc spodziewałam się nieco innych komentarzy...
Zamierzałam go usunąć, ale biorąc pod uwagę takie zaangażowanie mamika, tyle się nakopiował regulaminu i z takim entuzjazmem (jak zwykle zresztą) podszedł do zagadnienienia, że zrezygnowałam z tego zamiaru ;-)
Fotka została już wymieniona conajmniej dwa razy, szkoda tylko że zniknęła pierwotna wersja (w większym rozmiarze) na obróbkę której poświęciłam trochę czasu.
Ale nic to, poszukam jeszcze, może uda się znaleźć coś lepszego.
2023-05-11 06:10:45 (3 lata temu)
bonczek_hydroforgroup
+4 głosów:4
do 4elza: Fotka jest ok to kawał historii. Nie każda historyczna fotografia musi być idealna.
2023-05-11 06:51:00 (3 lata temu)
fantom
+6 głosów:6
do 4elza: Niestety, ale u części użytkowników zainteresowanie zdjęciami archiwalnymi przejawia się głównie w ich usuwaniu i codziennym buszowaniu w śmietniku.
Natomiast gdy trzeba coś znaleźć, wrzucić, podmienić, zidentyfikować, albo mądrego powiedzieć - to tłoku jakoś nie ma ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: spacja
2023-05-11 07:13:47 (3 lata temu)
do 4elza: Jeżeli w regulaminie sprzed prawie 10 lat jest mowa, że minimalny rozmiar to 950 to dlaczego uparcie wrzucasz takie małe zdjęcia? Jakość tego zdjęcia w chwili rozpoczęcia dysuksji była fatalna i miało rozmiar bodajże 800-900.
2023-05-11 07:45:56 (3 lata temu)
4elza
+1 głosów:1
do mamik: Nie sadzę, żeby taki zapis w regulaminie był od "prawie 10 lat...", ponieważ minimalny, akceptowalny dotychczas na fp rozmiar zdjęcia archiwalnego to 850 na dłuższym boku.
Zgodnie z Twoją sugestią, powinniśmy usunąć z naszych zbiorów jakieś ~ 20% skanów.
Nie podoba się, to nie oglądaj, proste?
2023-05-11 07:56:14 (3 lata temu)
Kolejna wymiana.
2023-05-11 08:07:17 (3 lata temu)
mamik
+2 głosów:2
do 4elza: Gdzie widzisz 850 w paragrafie 14? Zgodnie z moja sugestią nie powinnaś (oraz inni uzytkownicy) dodawać skanów mniejszych niż opisane w regulaminie. O kwestii źródeł i praw autorskich juz nie wspominam bo od dawna masz to gdzieś. Będę oglądał i krytykował gdy uznam za stosowne.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2023-05-11 08:10:45 (3 lata temu)
4elza
+2 głosów:2
do mamik: I świetnie. A ja będę dodawać to, co uznam za stosowne.
2023-05-11 08:14:04 (3 lata temu)
do vetinari: Na fb sugerują, że to moze być fotomontaż...
2023-05-11 08:22:59 (3 lata temu)
do 4elza: Pod warunkiem, że będzie zgodne z regulaminem, do którego przestrzegania się zobowiazałaś podobnie jak wszyscy rejestrujący się na stronie.
2023-05-11 08:23:45 (3 lata temu)
Dana
+6 głosów:6
do mamik: Zdjęcia archiwalne stanowią odrębną grupę i muszą być szczególnie chronione, a ich usuwanie powinno następować po przeanalizowaniu wszystkich aspektów takich jak wartość historyczna, rzadkość występowania, wyjątkowość itp., a nie tylko pod względem jakości zdjęcia. Poza tym zawsze w komentarzu można zwrócić się o opinię innych. Mamy takich, którzy potrafią fachowo uzasadnić czy dane zdjęcie mimo czasami b. słabej jakości powinno jednak pozostać i dlaczego czy też nie.
2023-05-11 08:38:27 (3 lata temu)
vetinari
+1 głosów:1
do 4elza: Myśle źe zdjięcie jest ustawione, ale fotomontaź raczej nie. Takie zdjięcia raczej sluźyly do propagandy. Coś w rodzaju, towarzyś Gomulka jest fajnym towarzyśem, bo dzieci niezjada, ale kocha. I zrobi wszystko dla ich świetnej przyślości.... U nas teź bylo prawie obowiązkiem przy podobnych akcjiach pokazywanie takych ujięć w prasie. Ludzie wtedy byli informowani, źe i Ci najwyszsi towarzyśe są tylko ludzmi i kochają swój naród. To źe za Gomulką niewidać PKiN jest spowodowano kątem robienia tego zdjięcia. To jest chyba tymczasowy dach trybuny honorowej
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: zmiana ☺
2023-05-11 09:09:33 (3 lata temu)
mokotofil
+3 głosów:3
"koszmarną jakość"
majtki mało wyraźnie
2023-05-11 11:51:33 (3 lata temu)
da signa
+5 głosów:5
do mokotofil: Myślę, że te majtki są głównym powodem, dla którego zdjęcie jest ciągle na topie dyskusji.
2023-05-11 12:05:04 (3 lata temu)
bonczek_hydroforgroup
+4 głosów:4
do da signa: Dlatego trwa nieustająca "walka" o jak najbardziej szczegółową kopię zdjęcia :-)
2023-05-11 12:30:18 (3 lata temu)
yani
+2 głosów:2
do mamik:
Uczepiłeś się tego rozmiaru, jakby to było jedyne kryterium jakości... Porównaj sobie te dwa zdjęcia:


Jedno jest małe, a drugie jest duże. Tylko to duże jest po prostu sztucznie "rozdmuchane" skanerem. I które według Ciebie ma lepszą jakość i więcej szczegółów?
Dodam jeszcze, że przeglądarka systemowa fotopolski bardzo dobrze radzi sobie z powiększaniem nawet bardzo małych zdjęć.
2023-05-11 13:35:07 (3 lata temu)
Eugeniusz S.
+1 głosów:1
do yani: Ja nie lubię Gomułki
2023-05-11 13:42:04 (3 lata temu)
yani
+4 głosów:4
do Eugeniusz S.:
Ja nie znam nikogo, kto by go lubił.
2023-05-11 13:44:57 (3 lata temu)
mamik
+2 głosów:2
do yani: Nie,nie jest jedynym. Kompletnie lekceważenie zasad z regulaminu i wrzucanie wszelkiego chłamu (bo się kiedyś zamieni) spowoduje,że FP upodobni się do tysięcy profli na fejsie.
2023-05-11 14:07:08 (3 lata temu)
yani
+1 głosów:1
do mamik:
Mam nadzieję, że pod określeniem "chłam" masz na myśli współczesne zdjęcia.
2023-05-11 14:10:56 (3 lata temu)
mamik
+2 głosów:2
do yani: Chłam to chlam niezależnie od daty powstania.
2023-05-11 14:11:59 (3 lata temu)
yani
+6 głosów:6
do mamik:
Mam inne zdanie na ten temat - wartość archiwalna ma priorytet nad jakością. FP nie jest portalem stricte fotograficznym, a raczej dokumentalnym.
Faktem jest, że wiele współczesnych zdjęć ma fatalną jakość, a użytkownicy się nimi (niestety) zachwycają w ocenach...
2023-05-11 14:19:15 (3 lata temu)
Rafał T
+2 głosów:2
do yani: W Towarzystwie Wzajemnej Adoracji wszyscy muszą się zachwycać : )
2023-05-14 21:20:33 (3 lata temu)
yani
+2 głosów:2
do Rafał T :
Kiedyś mi się wydawało, że na FP nie ma TWA, ale w miarę czasu zmieniłem zdanie... :/
2023-05-14 22:12:16 (3 lata temu)
4elza
Na stronie od 2019 luty
7 lat 4 miesiące 7 dni
Dodane: 10 maja 2023, godz. 7:13:46
Autor: Leszek Łożyński ... więcej (3)
Rozmiar: 1200px x 1172px
11 pobrań
1539 odsłon
5.24 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia 4elza
Obiekty widoczne na zdjęciu
Trybuna Honorowa
więcej zdjęć (29)
Zlikwidowano: 2024-06
pl. Defilad
więcej zdjęć (2024)
Dawniej: Plac Stalina
Plac znajduje się po zachodniej stronie ulicy Marszałkowskiej. Ograniczają go: od północy ulica Świętokrzyska, od południa Aleje Jerozolimskie, natomiast od zachodu - Pałac Kultury i Nauki.
Plac Defilad jest jednym z najmłodszych spośród wielkich placów Warszawy. Powstał razem z budową Pałacu Kultury i Nauki w roku 1955 w miejscu zabudowy całości lub fragmentów ulic: Chmielnej, Siennej, Śliskiej, Wielkiej, Zielnej oraz Złotej. Ich przebieg zaznaczony został w powierzchni placu i otaczających go parków. W chwili powstania placu był on największym tego typu założeniem w Europie. W centralnej części placu wybudowano istniejącą do dzisiaj trybunę, ozdobioną sylwetką orła, z której przyjmowano wielkie defilady i marsze w okresie Polski Ludowej.
Plac Defilad był kluczowym miejscem wydarzeń 1956 roku. Po przywróceniu do władzy Władysława Gomułki i wybraniu go na stanowisko I sekretarza KC PZPR 24 października 1956 roku na placu Defilad odbył się wiec, w którym uczestniczyło ok. 400 tysięcy osób. Podczas przemówienia na wiecu Gomułka potępił stalinizm i zapowiedział reformy, mające na celu demokratyzację ustroju. Symbolem zmian było m.in. manifestacyjne odmówienie głosu Konstantemu Rokossowskiemu, podczas gdy oddano mikrofon Lechosławowi Goździkowi. Tłum zebrany na placu wyrażał poparcie dla reform polskiego października, ale też domagał się zwolnienia z więzienia kardynała Wyszyńskiego. Legendarne stało się odśpiewanie Gomułce chóralnego "Sto lat".
Po przemianach ustrojowych w Polsce plac stracił na znaczeniu. Jego rola została ograniczona do powierzchni, na której wzniesiono kontrowersyjne, szpecące centrum Warszawy hale targowe. Obecnie planowana jest budowa w tym miejscu Muzeum Sztuki Nowoczesnej i innych budowli, mających ukształtować nowe centrum miasta.
W niedalekiej przyszłości planowane jest nowe zagospodarowanie przestrzeni placu poprzez budowę tutaj obiektów kulturalnych, przede wszystkim Muzeum Sztuki Nowoczesnej, i przekształcenie samego placu Defilad w miejsce spotkań i agorę.
Plac Defilad jest podzielony na kilka działek z których większość stanowi własność miasta stołecznego Warszawy, pozostałe zaś do osób prywatnych.