|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 6 głosów | średnia głosów: 4.94
29 grudnia 2008 , Linia kolejowa 151 na odcinku Markowice-RacibórzSkomentuj zdjęcie |
Dodane: 9 sierpnia 2011, godz. 6:33:32 Autor zdjęcia: Dominik C. Rozmiar: 2136px x 1424px Aparat: Canon EOS 450D 1 / 80sƒ / 7.1ISO 40055mm
1 pobranie 1146 odsłon 4.94 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Dominik C. Obiekty widoczne na zdjęciu Linia kolejowa nr 151 Kędzierzyn-Koźle - Chałupki więcej zdjęć (4) Linia kolejowa numer 151 Kędzierzyn-Koźle - Chałupki. Budowę rozpoczęło 24 kwietnia 1844 roku. 1 stycznia 1846 roku otwarto odcinek łączący Racibórz z Koźlem. Data ta jest uważana za początek komunikacji kolejowej w Raciborzu. W latach 1847-1848 linię przedłużono do Bogumina. W następnych latach wybudowano odgałęzienia łączące Racibórz z Rybnikiem, Opawą i Racławicami Śląskimi. Do II wojny światowej przez Racibórz przejeżdżał ekspres Berlin - Wiedeń. Obecnie linia jest nadal wykorzystywana, zarówno do przewozów osobowych i towarowych. Linie kolejowe w województwie śląskim więcej zdjęć (6) Linie kolejowe w Polsce więcej zdjęć (10) |