starsze
Linia kolejowa nr 151 Kędzierzyn-Koźle - Chałupki
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 6 głosów | średnia głosów: 4.94

Kresy Linie kolejowe w Polsce Linie kolejowe w województwie śląskim Linia kolejowa nr 151 Kędzierzyn-Koźle - Chałupki

29 grudnia 2008 , Linia kolejowa 151 na odcinku Markowice-Racibórz

Skomentuj zdjęcie
Dominik C.
Na stronie od 2011 styczeń
15 lat 5 miesięcy 15 dni
Dodane: 9 sierpnia 2011, godz. 6:33:32
Autor zdjęcia: Dominik C.
Rozmiar: 2136px x 1424px
Aparat: Canon EOS 450D
1 / 80sƒ / 7.1ISO 40055mm
1 pobranie
1146 odsłon
4.94 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Dominik C.
Obiekty widoczne na zdjęciu
Linia kolejowa numer 151 Kędzierzyn-Koźle - Chałupki. Budowę rozpoczęło 24 kwietnia 1844 roku. 1 stycznia 1846 roku otwarto odcinek łączący Racibórz z Koźlem. Data ta jest uważana za początek komunikacji kolejowej w Raciborzu. W latach 1847-1848 linię przedłużono do Bogumina. W następnych latach wybudowano odgałęzienia łączące Racibórz z Rybnikiem, Opawą i Racławicami Śląskimi. Do II wojny światowej przez Racibórz przejeżdżał ekspres Berlin - Wiedeń. Obecnie linia jest nadal wykorzystywana, zarówno do przewozów osobowych i towarowych.
Linie kolejowe w Polsce
więcej zdjęć (10)