starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 0 głosów | średnia głosów: 0
Skomentuj zdjęcie
tatranclimber
Na stronie od 2020 marzec
6 lat 3 miesiące 6 dni
Dodane: 15 stycznia 2024, godz. 11:15:06
Rozmiar: 1145px x 486px
0 pobrań
983 odsłony
0 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia tatranclimber
Obiekty widoczne na zdjęciu
browary
Zbudowano: 1859-1860
Zlikwidowano: 1954
Browar ze slodownią i wytwornią lodu blokowego hrabiów Larischów-Mönnich rozpoczął swoją działalność w 1860 roku. W latach osiemdziesiątych XIX. wieku pracowalo w nim okolo stu ludzi. Największy poziom produkciji, 107 343 ha piwa, osiągnąl w 1928 roku. W latach pięćdziesiątych XX. wieku w obiektach browaru zaczęly narastać skutky szkód górniczych, tak źe jego działalność zostala wstrzymana. pamietnicy wspominają, źe doslownie z dnia na dzień. Po jednym z tąpnieć w jednej z pobliskich kopalń doszlo do popękania betonowych fundamentów pod kadziami fermentacijnymi i tym ich nieodwrtótnym uszkodzeniu. Budynky browaru zostaly zburzone w latach 1952-54.
Dzielnica Doły (Doly)
więcej zdjęć (18)