starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 8 głosów | średnia głosów: 5.9

Kresy woj. pomorskie Gdańsk Aniołki ul. Dębinki Uniwersyteckie Centrum Kliniczne

1940 , Rozbudowa kompleksu szpitalnego przy ul. Dębinki.

Skomentuj zdjęcie
Mikrob
+1 głosów:1
Czy to pracują więźniowie?
2011-09-08 17:55:34 (14 lat temu)
do Mikrob: Najpewniej tak. To duży, bardzo duży kompleks szpitalny i zapewne na potrzeby wojenne był rozbudowywany znacząco, co zresztą trwało już od 1936 r. Gdańsk miał tu niezłe położenie gdyż znajdował się na kresach zasięgu bombowców, co umożliwiało względny spokój.
2011-09-09 07:10:51 (14 lat temu)
do † Yanek: Niekoniecznie więźniowie. Na filmie z Kazimierza i okolic są widoczni żołnierze w takich jasnych uniformach (roboczych?) w tarkcie prac budowalnych
2011-09-09 09:33:08 (14 lat temu)
do mamik: Bunkier na Olejarnej budowali też żołnierze ... więźniowe.
2011-09-09 09:43:46 (14 lat temu)
do Mikrob: Na moje oko to robotnicy OT.
2011-09-09 09:52:30 (14 lat temu)
mar
Na stronie od 2008 grudzień
17 lat 6 miesięcy 14 dni
Dodane: 7 września 2011, godz. 22:07:04
Rozmiar: 1024px x 637px
17 pobrań
2430 odsłon
5.9 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia mar
Obiekty widoczne na zdjęciu
szkoły wyższe
Dawniej: Stadtliche Krankenhaus
ul. Dębinki
więcej zdjęć (61)