|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 6
Lata 1980-1985 , Dawny Ośrodek wczasowo-kolonijny "Delfin" wałbrzyskiej KWK Thorez w Jastrzębiej Górze, obecnie w rękach prywatnych - widok z ulicy Rozewskiej. Ośrodek znajduje się w sąsiedztwie 350-metrowego Lisiego Jaru położonego w obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, porośniętego ponad stuletnim lasem bukowym. Po zboczu Lisiego Jaru, przez boczną furtkę, prowadziła, szczególnie znana przez pracowników ośrodka, najkrótsza, ale bardzo stroma droga na plażę. Nazwa Lisi Jar tak odcisnęła swoje piętno w głowach górników, że zawsze mówili: "Jadę na wczasy do Lisiego Jaru" a nie "do Jastrzębiej Góry". :) Na zdjęciu widać część "wczasową": po lewej rząd pokoi wczasowych, zakończony sanitariatami, po prawej, na pierwszym planie, część kawiarniana i miejsce gdzie odbywały się dancingi oraz wieczorki zapoznawcze i pożegnalne. Zdjęcie z kroniki Związku Zawodowego Pracowników KWK Thorez w Wałbrzychu.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 25 września 2011, godz. 22:38:56 Źródło: "Stara Kopalnia" w Wałbrzychu Rozmiar: 1200px x 794px Aparat: Canon EOS 500D 1 / 60sƒ / 5.6ISO 50055mm
16 pobrań 12647 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Petroniusz Obiekty widoczne na zdjęciu Ośrodek Wczasowo-Kolonijny "Delfin" więcej zdjęć (12) Architekci: Szczepan Baum, Jerzy Piaseczny, Stefan Philipp Zbudowano: 1959-1962 Ośrodek wczasowo-kolonijny "Delfin" w Jastrzębiej Górze został wybudowany przez Kopalnię Węgla Kamiennego "Thorez" w Wałbrzychu dla pracowników tej kopalni i ich rodzin. Zlokalizowano go w bezpośrednim sąsiedztwie Lisiego Jaru - wąwozu o długości 350 metrów i głębokości do 50 metrów biegnącego od ulicy Rozewskiej w kierunku Bałtyku, stąd często był nazywany "ośrodkiem w Lisim Jarze". Obecnie ośrodek pozostaje w rękach prywatnych, ale zachował swoje pierwotne przeznaczenie. /Petroniusz/ ul. Rozewska więcej zdjęć (62) |