Forum Skyscrapercity, zdjęcie 1300px:
Duże zdjęcie - link bezpośredni:
Blog: Miniatura podlinkowana do dużego zdjęcia na fotopolsce:
Duże zdjęcie: link do zdjęcia:
Miniatura: link do miniatury:
Siedziba władz miejskich Drohobycza wzniesiona w latach 20. XX wieku stoi na środku rynku. Budynek ceglany, wewnątrz znajduje się dziedziniec, otoczony ze wszystkich stron przez ściany budynku. W ratuszu sala marmurowa – miejsce posiedzeń rady miejskiej. Fasada ratusza ozdobiona była rzeźbami gryfów, które zostały zniszczone przez władze sowieckie. Monumentalny, trzykondygnacyjny ratusz z wieżą postawiono na miejscu starszego, którego początki sięgały XVII wieku