|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 1 głos | średnia głosów: 6
7 maja 2024 , Zachowana wieża wyciągowaSkomentuj zdjęcie |
Dodane: 23 maja 2024, godz. 11:52:13 Autor zdjęcia: tatranclimber Autor: tatranclimber ... więcej (4913) Rozmiar: 2667px x 2000px Aparat: SM-A515F 1 / 1650sƒ / 2ISO 325mm
0 pobrań 1563 odsłony 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia tatranclimber Obiekty widoczne na zdjęciu
Kopalnia Węgla Kamiennego "Pokrok" więcej zdjęć (9) Zbudowano: 1912 Zlikwidowano: 1998 Dawniej: Habsburg, Habsburgschacht, Julius Fučík Kopalnia "Pokrok", która pierwotnie nazywała się "Habsburgschacht" została wybudowana w 1912 roku. Składała się z szybu głównego o głębokości 606 m oraz szybu wentylacyjnego o głębokości 413 m, które powstały w tym samym roku. Eksploatacja złóż węgla kamiennego rozpoczęto w 1913 roku. Kopalnia posiadała trzy chodniki na głębokościach: 344 m, 406 m oraz 575 m. W 1950 r. w kopalni "Pokrok" uruchomiono pierwszy kombajn wydobywczy o nazwie "Donbas". W 1951 roku nazwa kopalni została zmieniona na "Julius Fučík" dla uczczenia czechosłowackiego dziennikarza, działacza Komunistycznej Partii Czechosłowacji, zamordowanego przez nazistów ík . Kopalnia została zamknięta w 1998 r. Obecnie na terenie byłej kopalni pozostał tylko szyb zjazdowy, który stanowi zabytek techniki górniczej. |