starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 6

Kresy woj. dolnośląskie Wrocław Nadodrze pl. Staszica Stanisława, ks. Tory kolei wąskotorowej (pl. Staszica)

19 czerwca 2024 , Jeden z dwóch fragmentów torów kolejki wąskotorowej wplecionych w jezdnie, po remoncie nawierzchni przy pl. Staszica.

Skomentuj zdjęcie
zygmunt_ra
+4 głosów:4
Jak widać po raz kolejny, ktoś poszedł na łatwiznę - zamiast zachować oryginalny rozstaw zachowanego torowiska, położono dwa fragmenty uciętych szyn, bez zachowania nawet pozorów równoległości :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2024-06-21 01:58:24 (2 lata temu)
Jarosław Dubowski
+3 głosów:3
Święty Jacku z pierogami - kto popełnił tą masakrę?
2024-06-21 07:15:52 (2 lata temu)
do zygmunt_ra: One są mniej więcej równoległe. Można to sprawdzić licząc kostki na odcinku między punktami przecięcia szyny z jedną i druga stroną rzędu kostek. Co do rozstawu nie wypowiadam się, bo nie wiem, jaki być powinien, ale sam pomysł przesunięcia o 1/3 długości tych szyn z zakrzywionymi końcówkami już kłóci się z intencją, bo nie kojarzy się to z normalnym torowiskiem, a raczej z jakimś tworem artystycznym. I czy to już jest całkiem wuykończone?
Rozstaw wynosił 750 mm w osiach szyn - sprawdziłem. Jeżeli to sa kostki 20x20, to rozstaw jest zbliżony.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2024-06-21 12:09:32 (2 lata temu)
Neo[EZN]
+4 głosów:4
Z toru zrobiono dwa kawałki żelastwa. Tak ten tor nie wyglądał - - nie ta kostka, nie takie ułożenie kostki, fatalnie ucięte szyny - powinny być ucięte równolegle, brak kawałka szyny który osłania rowek. Niestety wiele osób myśli że najlepszy sposób na zachowanie toru dla potomnych to wyłupanie go i ułożenie go po nowemu - moim zdaniem już lepiej żeby taki tor trafił na złom niż miał oszukiwać ludzi, jak ten którego w tym miejscu w takiej postaci nigdy nie było. Nie same szyny są najważniejsze tylko również ich otoczenie. ... no i powstają takie dziwolągi, ten będzie drugi do kolekcji -
2024-06-21 13:20:32 (2 lata temu)
zygmunt_ra
+3 głosów:3
do Neo[EZN]: Okropieństwa jakieś - a akurat na pl. Solidarnościj mogli sobie darować bo przecież jest jeszcze kawał zachowanego oryginalnego torowiska po tej dawnej liniii na Rybackiej i pl. św. Mikołaja.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2024-06-23 23:25:38 (2 lata temu)
Neo[EZN]
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Dokładnie tak, w dodatku tory są wyżej niż jezdnia a przecież były niżej :) A wracając do tego zdjęcia - dwie dawne szyny otoczone kostką brukową tak że się kostka prawie styka z szynami to już nie jest tor. W dodatku nikt nigdy nie układał w ten sposób kostki między szynami. Jeżeli nie dało się zachować tego toru tam gdzie był przed remontem to powinni go ułożyć w miejscu w którym przebiegał i tam gdzie jest np. trawnik lub chodnik i odtworzyć kawałek jezdni lub jeżeli tor oryginalnie był w ziemi to po prostu zostawić go w ziemi! W dodatku dlaczego w chodniku jest jeden tor a nie dwa? Przecież pierwotnie były dwa -
2024-06-24 11:04:55 (2 lata temu)
zygmunt_ra
Na stronie od 2004 wrzesień
21 lat 9 miesięcy 25 dni
Dodane: 21 czerwca 2024, godz. 1:55:46
Autor zdjęcia: zygmunt_ra
Rozmiar: 2133px x 1200px
Aparat: V2050
1 / 138sƒ / 1.8ISO 1005mm
0 pobrań
1137 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia zygmunt_ra
Obiekty widoczne na zdjęciu
nieużywane torowiska
Zbudowano: 2022
Zlikwidowano: 2024
pl. Staszica Stanisława, ks.
więcej zdjęć (949)
Dawniej: Ross Platz, Bender Platz, Nordpark
ul. Pomorska
więcej zdjęć (838)
Dawniej: Rosenthaler Strasse, Am Wäldchen, Am Oderkronwerk, Gdyńska