|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 5.48
21 lipca 2009 , Teren dawnego ośrodka DelfinSkomentuj zdjęcie
|
Dodane: 2 listopada 2011, godz. 18:14:27 Autor zdjęcia: mamik Rozmiar: 1400px x 933px Aparat: Canon EOS 350D DIGITAL 1 / 800sƒ / 13ISO 80017mm
2 pobrania 4868 odsłon 5.48 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia mamik Obiekty widoczne na zdjęciu Ośrodek Wczasowo-Kolonijny "Delfin" więcej zdjęć (12) Architekci: Szczepan Baum, Jerzy Piaseczny, Stefan Philipp Zbudowano: 1959-1962 Ośrodek wczasowo-kolonijny "Delfin" w Jastrzębiej Górze został wybudowany przez Kopalnię Węgla Kamiennego "Thorez" w Wałbrzychu dla pracowników tej kopalni i ich rodzin. Zlokalizowano go w bezpośrednim sąsiedztwie Lisiego Jaru - wąwozu o długości 350 metrów i głębokości do 50 metrów biegnącego od ulicy Rozewskiej w kierunku Bałtyku, stąd często był nazywany "ośrodkiem w Lisim Jarze". Obecnie ośrodek pozostaje w rękach prywatnych, ale zachował swoje pierwotne przeznaczenie. /Petroniusz/ ul. Rozewska więcej zdjęć (62) |