starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 3 głosy | średnia głosów: 6

Kresy woj. lubelskie Lublin Bronowice al. Witosa Wincentego Park handlowo-rozrywkowy

4 listopada 2024 , Galeria Lubelska, al. Witosa Wincentego 6

Skomentuj zdjęcie
Nemezis
+2 głosów:2
Proszę ADM o zmianę statusu obiektu na nie istnieje.
2026-05-05 22:22:55 (miesiąc temu)
da signa
+2 głosów:2
do Nemezis: Znasz datę wyburzenia?
2026-05-05 22:30:03 (miesiąc temu)
Nemezis
+2 głosów:2
do da signa: Na miejscu Galerii Lubelskiej powstaje nowy Park handlowo-rozrywkowy, trudno określić datę. Byłam tam i dowiedziałam się, że wykorzystują cześć elementów konstrukcyjnych. jednak to będzie nowy obiekt i nowa nazwa którą dodałam już ze znacznikiem. Z pewnością nie będzie to już Galeria Lubelska, więc obiekt nie istnieje.
2026-05-05 22:37:44 (miesiąc temu)
vetinari
+1 głosów:1
do da signa: W miejscu dawnej Galerii Lubelskiej powstaje właśnie nowy park handlowy. Obiekt ma łączyć funkcje zakupowe i rekreacyjne, a właściciel wśród klientów widzi mieszkańców pobliskich dzielnic. Otwarcie zaplanowano pod koniec roku. Trwają intensywne prace związane z przebudową budynku Galerii Lubelskiej. Chodzi o obiekt przy al. Witosa w Lublinie, gdzie mieścił się m.in. market Carrefour. Pod koniec listopada ub. roku całość została zamknięta. Teren od francuskiej sieci odkupiła warszawska spółka Redkom Development, która specjalizuje się w budowie i komercjalizacji dużych parków handlowych oraz obiektów typu retail park.
2026-05-05 22:37:45 (miesiąc temu)
da signa
+2 głosów:2
do Nemezis: Moim zdaniem przebudowa obiektu to nie jest jego likwidacja, zmieniamy tylko nazwę, a aktualną przenosimy do "dawniej".
2026-05-05 22:42:23 (miesiąc temu)
Nemezis
+2 głosów:2
do da signa: No nie, Galeria Lubelska przestała istnieć i zrób jak pisałam.
2026-05-05 22:43:53 (miesiąc temu)
blaggio.
+3 głosów:3
do da signa: Zgadzam się. Choć nie znam konkretnego zakresu wykorzystania tego, co zostało z poprzedniczki, to uważam, że status "nie istnieje" przysługuje tylko wtedy, gdy coś zostało dosłownie do cna zrównane z ziemią.
2026-05-05 22:46:39 (miesiąc temu)
Nemezis
+1 głosów:1
do blaggio.: Po co gmatwać, nie masz racji. Znam sprawę i nie będzie wprowadzać w błąd wasza kombinacja.
2026-05-05 22:49:13 (miesiąc temu)
da signa
+2 głosów:2
do Nemezis: Zmieniłam nazwę obiektu na nową i ustawiłam status remont. Założony obiekt trzeba usunąć.
2026-05-05 22:50:33 (miesiąc temu)
Nemezis
+2 głosów:2
do da signa: Jaki remont? co ty wymyślasz? Mieszkam w pobliżu i widzę co się dzieje. Nic nie będę usuwać.
2026-05-05 22:51:53 (miesiąc temu)
Nemezis
+2 głosów:2
do da signa: czytacie głupoty w prasie, a nie wiecie co tam się dzieje w realu.
2026-05-05 22:53:06 (miesiąc temu)
da signa
+3 głosów:3
do Nemezis: Czyli co, wyburzyli całkowicie budynek galerii? Sama napisałaś wcześniej , że wykorzystują część elementów konstrukcyjnych.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2026-05-05 22:54:01 (miesiąc temu)
blaggio.
+3 głosów:3
do Nemezis: Dla nas obiektami są budynki, i niezależnie od tego, jak się nazywają i jaką pełnią funkcję, dopóki po przebudowie choćby częściowo to są te same mury, uznajemy że budynek nadal istnieje. Nie jesteśmy w stanie ustalić granicy poza którą można uznać, że stary obiekt nie istnieje. Czy wtedy, gdy wymieniono tylko dach, czy dopiero gdy zostały tylko cztery zewnętrzne ściany. Dlatego przyjmujemy to, co napisałem powyżej.
2026-05-05 22:58:59 (miesiąc temu)
Nemezis
+1 głosów:1
do blaggio.: I teraz są wnętrza nowego parku handlowego co jest absurdem.
2026-05-05 23:00:32 (miesiąc temu)
vetinari
+1 głosów:1
do Nemezis: Naprawde nierozumieś źe te zdjięcia sa dokumentem tego, jak wygłądalo wnetrze tej galerii....
2026-05-05 23:04:02 (miesiąc temu)
do blaggio.: Czasami zostają tylko piwnice lub fundamenty, jak w przypadku wielu kamienic na Starym Mieście w Warszawie , albo elementy elewacji jak w przypadku "renowacji" dworca w Gąsocinie .
2026-05-05 23:04:47 (miesiąc temu)
blaggio.
+1 głosów:1
do Nemezis: Tzw. obiekt to tylko element systematyki na FP i służy na nam za pojemnik do wrzucania zdjęć. Z praktycznej strony nie ma znaczenia, czy wrzucimy je do jednego, czy dwóch pojemników, ale gdy proponowany nowy obiekt ma podobną funkcję, właściwsze wydaje się korzystanie z jednego pojemnika.
2026-05-05 23:05:19 (miesiąc temu)
Nemezis
+1 głosów:1
do vetinari: Nie, nie zrozumiałam, bo np. w Warszawie powstało nowe rondo na bazie starego i ma 3 obiekty, stare, budowa i nowe. dlatego.
2026-05-05 23:05:52 (miesiąc temu)
Nemezis
+1 głosów:1
do vetinari: Poza tym jak masz czas z tego co widzę, to dlaczego nie poprawisz nazwy obiektu ulicy jak prosiłam.
2026-05-05 23:08:23 (miesiąc temu)
vetinari
+1 głosów:1
do Nemezis: Na mnie sie musi powolutku i z śacunkiem...teraz naprz.czytam glupoty w prasie....szanuje swój wolny czas na swój rozwój i kśtalcenie.....
2026-05-05 23:10:42 (miesiąc temu)
do Nemezis: Możesz podać link do tego ronda?
2026-05-05 23:13:13 (miesiąc temu)
do Nemezis: Co sie _konkretnie_ dzieje? Obiekt wyburzono czy jest w przebudowie?
2026-05-06 07:55:20 (miesiąc temu)
do Jarosław Dubowski: Obiekt przechodzi z formuły galerii handlowej na typ: park handlowy, co wiąże się z konkretną przebudową (pozostał szkielet, trwa zmiana struktury).
2026-05-06 08:01:00 (miesiąc temu)
mamik
+2 głosów:2
do vetinari: Carrefour dalej tam będzie wg informacji właściciela z 20 kwietnia br. więc aż tak dużo się nie zmieni.
2026-05-06 08:11:17 (miesiąc temu)
vetinari
+3 głosów:3
do mamik: Kaźdy zrozumial źe chodzi o przebudowe czy rozbudowe obiektu, tz. prawie kaźdy.....
2026-05-06 08:24:12 (miesiąc temu)
Jarosław Dubowski
+2 głosów:2
do 4elza: Czyli nie ma przejścia do statusu (albo przez status) "nie istnieje". Pomysł Pani N. by taki status ustawić jest bezsensowny.
2026-05-06 11:56:08 (miesiąc temu)
Nemezis
Na stronie od 2022 lipiec
3 lata 11 miesięcy 4 dni
Dodane: 6 listopada 2024, godz. 9:09:03
Autor zdjęcia: Nemezis
Rozmiar: 4000px x 3000px
Aparat: realme 7 5G
1 / 33sƒ / 1.8ISO 6645mm
0 pobrań
319 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Nemezis
Obiekty widoczne na zdjęciu
Park handlowo-rozrywkowy
więcej zdjęć (14)
Zbudowano: 2007
Dawniej: Galeria Lubelska
al. Witosa Wincentego
więcej zdjęć (258)