starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 2 głosy | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Ewqa100
Na stronie od 2017 styczeń
9 lat 5 miesięcy 24 dni
Dodane: 21 lutego 2025, godz. 17:44:53
Rozmiar: 800px x 646px
Licencja: Public Domain
0 pobrań
1813 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Ewqa100
Obiekty widoczne na zdjęciu
kościoły, katedry, kaplice
Zbudowano: 1910
Kościół został zbudowany przez lokalnych parafian w 1910 r. Nowe sanktuarium miało zastąpić stary drewniany kościół, który pierwotnie stał na miejscu dzisiejszego cmentarza katolickiego.
Obecny kościół parafialny budowany w stylu neogotyckim a poświęcony w 1910 roku stanowi "perłę" architektury sakralnej w regionie. Regularnie odbywają się w nim koncerty organowe oraz różne inne uroczystości religijno-kulturalne, jak chociażby znany w całej okolicy Śląska Cieszyńskiego (również po polskiej stronie granicy) odpust parafialny. Przypada zawsze w najbliższą niedzielę w okolicach liturgicznego święta św. Marii Magdaleny (22 lipca). Nabożeństwa, które odbywają się w kościele łączą katolików 2 narodowości: czeskiej i polskiej. Msze św. niedzielne odprawiane są w 2 językach na zmianę: polskim i czeskim.