|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 1 głos | średnia głosów: 6
25 lipca 2025 , Czasowa wystawa plenerowa na Placu Dworcowym „Zaczęło się w Lipcu. »Solidarność« Regionu Środkowo-Wschodniego 1980-1989”. Z lewej w głębi Dominanta (wieża z zegarem).Skomentuj zdjęcie |
Dodane: 25 lipca 2025, godz. 20:25:17 Autor zdjęcia: Nemezis Rozmiar: 2931px x 2162px Aparat: realme 12 Pro+ 5G 1 / 1419sƒ / 1.8ISO 646mm
0 pobrań 184 odsłony 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Nemezis Obiekty widoczne na zdjęciu
Dominanta (wieża z zegarem) więcej zdjęć (21) Atrakcja turystyczna Zbudowano: 2023-2024 Zbudowano: 2025 18 lipca 2025 roku na Placu Dworcowym w Lublinie odbyło się uroczyste otwarcie czasowej wystawy plenerowej Oddziału IPN w Lublinie „Zaczęło się w Lipcu. „Solidarność” Regionu Środkowo-Wschodniego 1980-1989”. Wydarzenie zostało przygotowane w ramach obchodów 45. rocznicy powołania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność” oraz 45. rocznicy Lubelskiego Lipca. Zdjęcia i opisy na planszach przedstawiają historię Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” w Regionie Środkowo-Wschodnim, począwszy od strajków lipcowych w 1980 roku, po wydarzenia na Wybrzeżu aż po przełom polityczny w 1989 r. pl. Dworcowy więcej zdjęć (649) |