|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 1 głos | średnia głosów: 6
Lata 1968-1970 , Wiata zejścia na przystanek PKP Powiśle na pocztówce wydanej przez "Ruch". Obieg z 1971 r.Skomentuj zdjęcie |
Dodane: 6 grudnia 2025, godz. 14:15:28 Źródło: Aukcje internetowe Autor: Lucjan Święcki ... więcej (544) Rozmiar: 669px x 937px
0 pobrań 200 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia verbensis Obiekty widoczne na zdjęciu
Przystanek kolejowy Warszawa Powiśle więcej zdjęć (68) Architekci: Arseniusz Romanowicz, Piotr Szymaniak Zbudowano: 1954-1963 Przystanek wybudowano w latach 1954-1963, według projektu Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka, zakładającego dodatkowe wykorzystanie peronów do komunikacji pieszej pomiędzy Śródmieściem a położonym pod skarpą Powiślem. W trakcie budowy rozebrano część zabytkowych neorenesansowych pawilonów przy wiadukcie Mostu Poniatowskiego, co jednak w pewnej mierze zostało zrekompensowane wysoką jakością architektoniczną nowego budynku, a szczególnie niebanalnym kształtem zadaszeń peronów. W 2006 roku, w związku z remontem tunelu średnicowego, rozpoczęto z dawna oczekiwaną renowację zaniedbanego przystanku, którą z sukcesem zakończono w styczniu 2007 roku. Ponowny remont wykonano w 2008. Zakładano bardziej staranne i estetyczne wykonanie. Prace zakończono sukcesem. Usunięto szpetną reklamę z dachu. Stacja już dawno zebrała gorące pochwały w Szwajcarii ("Budynki Romanowicza to perły na szynach" Werner Huber ul. Kruczkowskiego Leona więcej zdjęć (543) Dawniej: Herberta Zbigniewa, Czerwonego Krzyża |