Forum Skyscrapercity, zdjęcie 1300px:
Duże zdjęcie - link bezpośredni:
Blog: Miniatura podlinkowana do dużego zdjęcia na fotopolsce:
Duże zdjęcie: link do zdjęcia:
Miniatura: link do miniatury:
Pomnik ku czci żołnierzy Armii Czerwonej i Wojska Polskiego poległych w czasie II wojny światowej. Decyzję o budowie Pomnika Braterstwa Broni podjęło 25 lutego 1953 roku Prezydium Miejskiej Rady Narodowej. Pomnik miał być wzniesiony z czerwonego granitu, jednak trudności zaopatrzeniowe sprawiły iż skończyło się na betonie. Autorem pomnika był Stanisław Marcinów.