|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 1 głos | średnia głosów: 6
17 kwietnia 2026 , XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki, sala gimnastyczna.Skomentuj zdjęcie |
Dodane: 24 czerwca 2026, godz. 8:50:12 Autor zdjęcia: Nemezis Rozmiar: 1574px x 2000px Licencja: Free Art License Aparat: Lumia 640 XL Dual SIM 1 / 872sƒ / 2.0ISO 643.8 mm (35 mm eq)
0 pobrań 30 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Nemezis Obiekty widoczne na zdjęciu Sala gimnastyczna 2 więcej zdjęć (2) XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki więcej zdjęć (15) Dawniej: Gimnazjum i XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki Szkoła została założona z inicjatywy biskupa lubelskiego Mariana Leona Fulmana. Utworzono ją w 1925 roku, chociaż faktycznie działalność rozpoczęła nieco wcześniej, bo we wrześniu 1923 roku. W pierwotnym zamyśle funkcjonowała jako kurs przygotowujący młodzież męską do studiów seminaryjnych, gdyż ówczesne zróżnicowanie programów, odziedziczone po zaborach, wymagało dodatkowego uzupełnienia wiedzy interdyscyplinarnej. Szkoła używała początkowo dwóch nazw: Mniejsze Seminarium Rzymskokatolickie w Lublinie i Wyższe Gimnazjum Biskupie Męskie w Lublinie. Bardzo szybko przyjęła się też jej potoczna nazwa "Biskupiak". Celem, który przyświecał założycielom tej placówki, było wychowanie i kształcenie młodzieńców pragnących poświęcić się stanowi duchownemu. ul. Słowikowskiego Michała, ks. więcej zdjęć (270) Dawniej: Krzywa |