Forum Skyscrapercity, zdjęcie 1300px:
Duże zdjęcie - link bezpośredni:
Blog: Miniatura podlinkowana do dużego zdjęcia na fotopolsce:
Duże zdjęcie: link do zdjęcia:
Miniatura: link do miniatury:
Architekci: Szczepan Baum, Jerzy Piaseczny, Stefan Philipp
Zbudowano: 1959-1962
Ośrodek wczasowo-kolonijny "Delfin" w Jastrzębiej Górze został wybudowany przez Kopalnię Węgla Kamiennego "Thorez" w Wałbrzychu dla pracowników tej kopalni i ich rodzin. Zlokalizowano go w bezpośrednim sąsiedztwie Lisiego Jaru - wąwozu o długości 350 metrów i głębokości do 50 metrów biegnącego od ulicy Rozewskiej w kierunku Bałtyku, stąd często był nazywany "ośrodkiem w Lisim Jarze". Obecnie ośrodek pozostaje w rękach prywatnych, ale zachował swoje pierwotne przeznaczenie. /Petroniusz/