starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 8 głosów | średnia głosów: 5.94
Skomentuj zdjęcie
Danuta B.
+1 głosów:1
Tu wyraźnie widać wjazd do podziemnego garażu. Jak się przyjrzeć pozostałym wizualizacjom na stronie inwestora też go odnajdziemy. Tylko gdzie sam garaż?
2013-10-09 18:25:09 (12 lat temu)
do Danuta B.: Tutaj widać zbrojenia słupów, to chyba garaż będzie? Wjazdu nie ma, a powinien być obok mniejszego budynku.
2013-10-09 19:00:53 (12 lat temu)
do mamik: Patrząc na fundamenty budynku na tym moim zdjęciu można się domyślać, że garaż będzie pod nowym budynkiem i jeszcze kawałek parkingu będzie pod terenem między starym a nowym ale z drugiej strony ten wykop wydaje się nieco za płytki na garaż. Z trzeciej strony ;) widać na komentowanej wizualizacji, że nowy budynek będzie miał bardzo wysoko parter - czyli może tylko pod nim będzie garaż...?
2013-10-09 19:36:43 (12 lat temu)
Danuta B.
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Następnym razem zapytam o ten garaż kierownika budowy, jak bedzie chciał gadać:). Wczoraj tam fociłam z zewnątrz, ale wyszło tak, jak na fotkach Neona, większych zmian w ciągu kilku dni nie widać..
2013-10-09 19:41:12 (12 lat temu)
mamik
+2 głosów:2
do Danuta B.: Wydaje mi się, że nie dostali by pozwolenia na budowę w centrum miasta bez określonej liczby garaży podziemnych.
2013-10-09 19:44:42 (12 lat temu)
Danuta B.
+2 głosów:2
do mamik: Nigdy w życiu, dziś to priorytet. Spełnienie wymogu miejsc parkingowych jest często b. trudne. Nawet w nowoprojektowanych domkach jednorodzinnych. Odległość takiego miejsca od sąsiada (z boków) min. 3m, od okien pokoi 7 m.... Działki za mało...:).
2013-10-09 20:00:10 (12 lat temu)
do mamik: Pewnie też brak miejsc parkingowych albo konieczność parkowania w ciemnym podwórku na którym przesiadują okoliczne żule zniechęciłby niejednego potencjalnego klienta do zakupu mieszkania.
2013-10-09 20:29:01 (12 lat temu)
mamik
Na stronie od 2004 wrzesień
21 lat 9 miesięcy 3 dni
Dodane: 18 czerwca 2012, godz. 22:50:09
Autor: RED – Real Estate Development ... więcej (3)
Rozmiar: 1400px x 875px
4 pobrania
2441 odsłon
5.94 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia mamik
Obiekty widoczne na zdjęciu
Osiedle Nowa Papiernia
więcej zdjęć (209)
Biuro: AP Szczepaniak Sp. z o. o.
Wykonawca: Henpol Sp. z o.o.

W rozległym kwartale przy ulicy Kościuszki powstaje zespół mieszkaniowy Nowa Papiernia. Pierwszy etap projektu obejmie uporządkowanie i zagospodarowanie terenu, odnowę elewacji sąsiadujących kamienic, adaptacje dwóch budynków papierni z 1889 roku na klimatyczne soft lofty oraz budowę nowego budynku mieszkalnego, którego architektura będzie nawiązywała stylem do otoczenia. Więcej na stronie inwestycji

/p>
ul. Kościuszki Tadeusza, gen.
więcej zdjęć (3544)
Dawniej: Tauentzien Strasse, Neue Tauentzien Strasse
Ulica nabrała miejskiego charakteru po 1807 r., co związane było z wyburzeniem fortyfikacji miejskich. Jednak już wcześniej w tym miejscu biegła jedna z głównych dróg Przedmieścia Świdnickiego. W 1823 r. do ulicy przyłączono odcinek między ul. Dworcową i ul. Pułaskiego zwany Małym Wygonem. Wtedy też oficjalnie wprowadzono nazwę Tauentzienstr. Patronem został pruski generał Friedrich Bogislav von Tauentzien (1710-1791). W 1863 r. do ulicę ponownie przedłużono, tym razem do połączenia z ul. Traugutta i ul. Krakowską. Nowy odcinek dla odróżnienia od starszego nazwano Neue Tauentzien Strasse. Posiadał ona także odrębną numerację. Stan taki trwał do pierwszych lat XX wieku. Wtedy zdecydowano się na połączenie całej ulicy pod jedną nazwą i z jedną numeracją.

W 1945 roku zdecydowana większość zabudowy uległa zniszczeniu. Trochę mniej zniszczeń zanotowano we wschodnim odcinku ulicy. Ulica jako jedna z pierwszych po wojnie otrzymała nowego patrona. 25 lipca 1945 r. został nim generał, bojownik o niepodległość Polski Andrzej Tadeusz Bonawentura Kościuszko (1746-1817). W kolejnych latach w mijscu zniszczonych w czasie wojny kamienic wzniesiono bloki.