| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat kamiennogórski

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Nie ma już mostu w Marciszowie

kamiennogórski /
proszę czekać...

7 listopada 2008 r. zawalił się poniemiecki most nad Bobrem

 

       Ok. godz 18.00 pod ciężarówką przewożącą drewno osunęła się przedwojenna, stalowa konstrukcja. Kierowca samochodu zlekceważył znak ograniczenia nośności do 3,5 t i wjechał na most z obciążeniem ok. 7 t. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Pozostałości przeprawy przez Bóbr zostały rozebrane.

 

opracowanie i zdjęcia : thor / www.fotopolska.eu

Skomentuj artykuł
pawulon
 
Z tego co słyszałem i oglądałem niedawno na ten temat w telewizji to i owszem znak ograniczający tonaż był... ale tylko po jednej stronie mostu, niestety nie tej od której wjechała ta ciężarówka.
2010-05-12 23:23:55 (16 lat temu)
 
Thor
 
do pawulon: Popatrz na te zdjęcia Wydaje się jednak, że wjechał od strony ze znakiem. No chyba, że na wstecznym kombinował ;)
2010-05-12 23:36:21 (16 lat temu)
  
pawulon
 
do Thor: Powtarzam, tak mówili w programie telewizyjnym, i był to ktoś z lokalnych władz. Program był o tym, że ludzie z okolicznych wiosek już kilka lat muszą robić ok, 20 kilometrów więcej aby dotrzeć na drugą stronę rzeki, bo najbliższe mosty w dół i w górę rzeki są oddalone o ok. 10km. od tego zarwanego.
2010-05-13 00:06:43 (16 lat temu)
   
pawulon
 
do Thor: Na zdjęciu nr 6 z tego linku co podałeś widać że na moście ciężarówka stoi przodem do tego brzegu na którym jest znak ograniczający tonaż.
2010-05-13 00:10:01 (16 lat temu)
   
Thor
 
do pawulon: Rozumiem. Próbuję tylko weryfikować to, co mówili w programie. Wydaje mi sie jednak, że na zdjęciu którte wskazujesz furgon stoi tyłem do znaku. Zwróć uwagę na zdjęcia 4 i 5. Są robione kilka metrow w bok, z tego samego brzegu i porównaj kształt mostu z Ja je robiłem z tego brzegu, na którym stoi znak. Inna sprawa to te odległości, o których mówili. Wydają sie mocno przesadzone. 10 km od tego mostu w jedna stronę to będzie prawie Kaczorów, a w drugą centrum Kamiennej Góry ;) Funkcjonujące mosty są z obu stron tego zawalonego w odległości ok. 2-3 km. Co oczywiście nie zmienia faktu, że jest to dla mieszkańców sytuacja bardzo uciążliwa.
2010-05-13 00:37:05 (16 lat temu)
    
Julo
 
do Thor: Był znak, czy go nie było - trzeba być ostatnim cymbałem, żeby z takim obciążeniem wjeżdżać na taki mostek. "Stłucz termometr, to nie będziesz miał gorączki"?
2010-05-13 09:23:35 (16 lat temu)
     
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet