|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 6 głosów | średnia głosów: 6
Lata 1910-1920 , Dawne koszary w pobliżu d. Bastionu Roggen zwanego dziś Redutą Miś. |
Więc tak, zdjęcie sobie wisiało na delcampe aż się nim Sabaoth a więc Wojciech Gruszczyński "zaopiekował" ;) i do swych zbiorów dołączył. Co do samych koszar. Jak się spojrzy na plan Buhsego, to w tym miejscu nic nie ma zaznaczone, tzn. "czerwone koszary" są naniesione ale te naprzeciw akurat nie. Możliwe zatem że zbudowano ten budynek pod koniec XIX w. lub na początku XX w. w trybie "nagłej potrzeby", stąd tez ich brakuje na planach. Budynek znajduje(ował) się na terenie d. Królewskich Warsztatów Artyleryjskich a sam jego widok skłania raczej do tezy (to wyłącznie moja opinia niczym nie podparta) że pełnił funkcję domu noclegowego dla osób odbywających służbę zastępczą w tych zakładach. Ne wiadome jest mi użytkowanie obiektu w czasie istnienia WMG, natomiast po wojnie, teren ten stał się Fabryką Opakowań Blaszanych, zwanych popularnie "Blaszanką" i mieścił się tutaj hotel robotniczy. Z początkiem XXI wieku, budynek poddany został przebudowie, zamieniając się w biurowiec klasy B+. Jak widać z porównania, zachowany został układ okien w ścianie szczytowej, jak i układ okien w klatkach schodowych. 2012-08-25 10:42:40 (13 lat temu)
Mieszkalem przy ul.Sadowej 13 i ten budynek tzn. Sadowa Bussines Park byl hotelem robotniczym ale nie Blaszanki ale jakiejs firmy budowlanej 2018-08-15 04:45:39 (7 lat temu)
|
|
Na stronie od 2008 grudzień
17 lat 6 miesięcy 14 dni |