starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 15 głosów | średnia głosów: 6

Kresy Propaganda PRL-u

1953 , Przygotowania dożynkowe. Prezydent Bierut w zbożu. Lokalizacja niepewna - inne zdjęcia na tym negatywie pochodzą z Ciechocinka. Więc może w pobliżu lub w samym uzdrowisku.
Archiwum rodzinne.

Skomentuj zdjęcie
Trochę mało związku ze stroną.
2012-09-11 09:38:46 (13 lat temu)
Danuta B.
+2 głosów:2
Załapuje się na obiekt "propaganda PRLu". Tworzymy? Kto za, kto przeciw?
2012-09-11 10:55:18 (13 lat temu)
do Danuta B.: Danusiu, czy klikając w nazwę obiektu pod tą miniaturką przenosi Cie do niego? Jak ja klikam to wyskakuje błąd. Przy innych obiektach jest ok.
2012-09-11 11:02:30 (13 lat temu)
do pawulon: U mnie tak samo.
2012-09-11 11:08:54 (13 lat temu)
do ZPKSoft: Czyli jest jakiś błąd. To już drugi jaki dziś wynalazłem. O tamtym napisałem na forum technicznym ;)
2012-09-11 11:13:24 (13 lat temu)
do pawulon: Ja też nie otwieram
2012-09-11 11:20:25 (13 lat temu)
do Danuta B.: Do zdjęć rodzinnych , pomysł ciekawy ale sporo roboty z wyszukaniem i przypisaniem innych fotek
2012-09-11 11:21:50 (13 lat temu)
do pawulon: U mnie otwierają się te niezidentyfikowane.
2012-09-11 12:19:21 (13 lat temu)
do Danuta B.: Taka ciekawostka. Usuwam.
2012-09-11 12:38:23 (13 lat temu)
do Pako45: Na fotopolska jest więcej tego typu zdjęć i jakoś dziwnie nikogo one nie "podniecają" ???
Ciekawe od czego to zależy ?
2012-09-11 12:47:15 (13 lat temu)
do PEŻ: Piotr staram się zrozumieć Twoją decyzję, jednak jestem zdecydowanie PRZECIWNYM !
Jeżeli pozostaniesz przy swojej decyzji , oczekuję że inne tego typu zdjęcia również "wylecą" i to głównie z woli autorów !
2012-09-11 12:49:47 (13 lat temu)
do PEŻ: A wszyscy wstrzymali się od głosowania za utworzeniem obiektu?
2012-09-11 12:53:55 (13 lat temu)
do jurekpogodno: Ja myślę, że Piotr postąpił nieco pochopnie, bo są różne zdania na temat takich fotek. Ja jestem za pozostawieniem.
2012-09-11 12:54:13 (13 lat temu)
do ZPKSoft: Czym się różnią , to zdjęcie z tym ?
Oczywiście poza miejsce wykonania !
2012-09-11 12:57:51 (13 lat temu)
do jurekpogodno: Od ilości architektury na zdjęciu ?, dla Piotra ta fotografia zapewne ma ogromną wartość ale dla miłośników architektury wartość ta jest już znikoma
2012-09-11 12:59:17 (13 lat temu)
do ZPKSoft: Uznaję argument "pako 45", infrastruktury tutaj nie ma :-) Z drugiej strony jeśli zostanie stworzony dział "Propaganda PRL", to oczywiście zostawiamy. Ja jestem za.
2012-09-11 13:01:39 (13 lat temu)
do Pako45: A jak zmierzyć ILOŚĆ architektury ?
Proszę o wykładnię !
2012-09-11 13:03:14 (13 lat temu)
do jurekpogodno: Ilością architektury
2012-09-11 13:12:34 (13 lat temu)
do jurekpogodno: Szanowni !!!! Mam prośbę, nie róbmy tasiemca. Dla mnie sprawa jest jasna. Swojego zdjęcia bym bronił bezapelacyjnie gdyby był na nim widoczny np. duży fragment budynku. Tutaj nie mamy szans posługując się porównawczym materiałem zlokalizować miejsca. A co do "Propagandy PRL", to już zupełnie inna sprawa.
2012-09-11 13:16:03 (13 lat temu)
jurekpogodno
+1 głosów:1
do Pako45: Proponuję przejrzeć portal , a zobaczysz około 100(minimum) zdjęć tego typu , i jest OK !!
2012-09-11 13:17:01 (13 lat temu)
Zmiana obiektu. Pasuje?
2012-09-11 13:23:55 (13 lat temu)
PEŻ
+1 głosów:1
do Danuta B.: Zmiana obiektu ? Czyli "Propaganda" ? Dobrze rozumiem ?
2012-09-11 13:26:49 (13 lat temu)
do Danuta B.: Wystarczy przenieść do Zdjęć rodzinnych
2012-09-11 13:27:28 (13 lat temu)
do PEŻ: Czyli Neo się zarobi na śmierć ? .....Propaganda ...obrońcy krzyża ....świadkowie czegoś tam ....wyznawcy....oj czarno to widzę :))
2012-09-11 13:29:24 (13 lat temu)
do jurekpogodno: OK. Do zdjęć rodzinnych. Tylko pytanie, czy każde zdjęcie, "pamiątkowe" wrzucić również do rodzinnych ?
2012-09-11 13:34:28 (13 lat temu)
do PEŻ: Ale widzę, że jednak "Propaganda" :-)
2012-09-11 13:37:34 (13 lat temu)
do PEŻ: Jeśli chcesz prezentować architektonicznie wątpliwe fotki to proponuję "rodzinne"
2012-09-11 13:40:00 (13 lat temu)
† KazimierzP
+5 głosów:5
Dałem "tak" dla katalogu "Propaganda PRL" bo nawet nie wiecie (ci "młodsi") jak ona potrafiła ogarnąć naszą przestrzeń, jak wszędzie się wciskała, że aż jak to widać na tym dyskutowanym zdjęciu dano zdjęcie Bolesława Bieruta do emblematu dożynkowego! Tak samo dawano różne elementy propagandowe na budynkach, trawnikach, w całej przestrzeni publicznej!
Dlatego jako pokazanie jednego z elementów tej przestrzeni publicznej zarówno zdjęcie, jak i obiekt "propaganda PRL" powinny zostać, choć jestem zdecydowanym przeciwnikiem jakiegokolwiek gloryfikowania tamtego, dla wielu strasznego, okresu.
2012-09-11 14:26:27 (13 lat temu)
Zdjęcia Gomółki i Cyrankiewicza wisiały w każdej klasie i na wielu wystawach sklepowych.
2012-09-11 15:25:23 (13 lat temu)
do † Andrzej Mastalerz: Jak poszedłem do szkoły to wisiał Gomółka i Zawadzki a na środku krzyż.
2012-09-11 15:44:54 (13 lat temu)
Większość fotek z pochodów 1-majowych można tu dodać.
2012-09-11 15:51:16 (13 lat temu)
Danuta B.
+2 głosów:2
Myślimy, Zosiu podobnie, hi. Dodam, ze Neo zagdnięty na gorąco, na czacie o ten obiekt, wyraził aprobatę.
2012-09-11 16:03:40 (13 lat temu)
do Danuta B.: Zgadza się :)
2012-09-11 18:08:03 (13 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
+3 głosów:3
Propaganda PRLu to wspaniały obiekt - można wiele przemycić :-)
2012-09-11 18:37:12 (13 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Niech ludziska oglądają, może przy okazji zobaczą inne zdjęcia.
2012-09-11 18:44:17 (13 lat temu)
PEŻ
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Nie ukrywam, że cieszy mnie wasza decyzja.
2012-09-11 19:19:11 (13 lat temu)
trz (tedesse)
+1 głosów:1
do Danuta B.: Jestem za!
2012-09-11 19:36:10 (13 lat temu)
trz (tedesse)
+1 głosów:1
do jurekpogodno: Zgadzam się z Twoją opinią.
2012-09-11 19:39:26 (13 lat temu)
No i proszę , jeden kiepski dzionek pako45, namieszał że aż strach fotki wrzucać :))
2012-09-11 19:44:17 (13 lat temu)
do jurekpogodno: Dzięki za minusa ............"kocham" cykorów :))
2012-09-11 20:14:10 (13 lat temu)
do jurekpogodno: Przymusu nie ma
2012-09-11 22:08:35 (13 lat temu)
PEŻ
Na stronie od 2012 kwiecień
14 lat 2 miesiące 19 dni
Dodane: 10 września 2012, godz. 21:43:50
Autor: Eugeniusz Baruch ... więcej (256)
Rozmiar: 1500px x 1004px
15 pobrań
9333 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia PEŻ
Obiekty widoczne na zdjęciu
Propaganda PRL-u
więcej zdjęć (131)